Çizgi Roman Haberleri

“Masallar: Hayvan Çiftliği” Raflardaki Yerini Aldı

masallar-2-hayvan-ciftligi-banner

DC Vertigo’nun en başarılı çizgi romanlarından birisi olan Masallar‘ın (Fables) ikinci cildi Hayvan Çiftliği raflardaki yerini aldı.

Arkabahçe Yayıncılık’tan çıkan Masallar: Hayvan Çiftliği çizgi romanında macera kaldığı yerden devam ediyor ancak bu sefer ortalık fena karışıyor!

Kitapta, masallar dünyasından tanıdığımız Pamuk Prenses, ilk ciltte işlerin karıştmasına sebep olan kardeşi Gül Kırmızı ile birlikte Çiftlik’e gidiyor. Gördükleri Çiftlik, görmeyi beklediklerinden biraz farklı maalesef.

masallar-2-hayvan-ciftligi-kapakYayınladığımız “Mutlaka Okumanız Gereken 30 Çizgi Roman” listesinde de 15. sırada yer alan bu harika çizgi romanı kaçırmayın. Masallarla dolu büyülü bir New York ile karşılaşacaksınız.

Son dönemlerin en çok oynanan oyunlarından olan “The Wolf Among Us” oyunu da Fables çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Masallar ile başladı hayal kurmalarımız. Güzel prenses, yakışıklı prens, kötü kraliçe, hain kurt vs. vs… Masallar yüzünden inandık hep iyi sonlara… Belki de o yüzden hâlâ “niye olmasın” demelerimiz…

Düşman tarafından Anadiyarlar’dan sürüldüklerinden beri, insan olmayan Masallar çiftlikte yaşamlarını sürdürüyorlar. New York’un kuzeyinde bulunan bu devasa mülk, onları, sıradanların dünyasındaki meraklı gözlerden koruyor. Fakat şimdi; yüzlerce yıldır süren bu tecritin ardından, Goldilocks ve Üç Küçük Domuzcuk’un kışkırtıcı söylemleri ile körüklenen devrim, çiftliği kasıp kavuruyor. Pamuk Prenses ve kızkardeşi Gül Kırmızı, Anadiyarlar’ı kurtarmak için yaptıkları planları öğrendiğinde onları ne pahasına olursa olsun susturmaya hazır çiftlik komiserleri ile karşı karşıya geliyorlar!

Yaratıcı yazar Bill Willinghamın övgü ile karşılanan çizgi roman serisi MASALLAR’ın ikinci macerasını bir araya getiren HAYVAN ÇİFTLİĞİ, çizer Mark Buckingham ve çinici Steve Leialohanın muazzam çizgilerini içeriyor. Ayrıca Willingham, Buckingham ve kapak çizeri James Jeanin ön hazırlık aşamasındaki taslak çizimlerinin yer aldığı özel eskiz defteri bölümünü de bu ciltte bulacaksınız. Masallar dünyaca ünlü Çizgi roman serisi FABLES adlı çizgi romanın çevirisidir.

Toplam 128 sayfa ve tamamı renkli olan çizgi romanın çevirisi Cenk Könül’e, editörlüğü ise Kayra Keri Küpçü’ye ait.

Masallar: Hayvan Çiftliği’nin ilk 9 sayfası:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Avengers 5 Ne Zaman Geliyor? Kevin Feige Yol Haritasını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.