Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Lise Arkadaşının Gözünden Milwaukee Yamyamı’nın Hikayesi – Arkadaşım Dahmer

Lise Arkadaşının Gözünden Milwaukee Yamyamı’nın Hikayesi – Arkadaşım Dahmer

Liseden bir arkadaşınızın tüm zamanların en azılı seri katillerinden biri olduğunu düşünün, sınıftaki o garip çocuğun onlarca insanı soğukkanlılıkla öldürdüğünü…

“Arkadaşım Dahmer”, 17 kişiyi öldüren psikopat seri katil Jeffrey Dahmer’ın okul yıllarını sınıf arkadaşı Derf Backderf’ün gözünden anlatıyor. Dahmer, başkaları için akla hayale sığmaz suçlar işleyen bir canavar olsa da, Backderf için “Jeff” okulda beraber takıldığı, birlikte zaman geçirdiği bir “arkadaş”tı.

Derf Backrderf’in gelmiş geçmiş en kanlı seri katillerden olan yakın arkadaşı Jeffrey Dahmer’ı anlattığı çizgi roman Baobab Yayınları tarafından Türk okurlara sunuldu.

Etkileyici ve sürükleyici bir anlatımla Backderf, okuyucuya kendi penceresinden farklı bir seri katil portresi çizmeyi başarıyor: İçindeki karanlık dürtülerle mücadele etmeye çalışan, utangaç, arkadaş edinmede güçlük çeken bir çocuğun portresi.

Kişisel anılara ve titiz bir çalışmaya dayanan bu sıra dışı çizgi roman, geleceğin “Milwaukee Yamyamı”nın izini, uçuruma sürüklendiği o güne kadar sürerken kimsenin bilmediği ve kolay kolay da unutamayacağı bir Jeffrey Dahmer ortaya koyuyor.

Doğan Şima tarafından Türkçe’ye çevirilen 224 sayfalık çizgi roman kitapçılardaki yerini aldı.