Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Korku Efsanesi John Carpenter, Joker Çizgi Romanı Yazıyor

Korku Efsanesi John Carpenter, Joker Çizgi Romanı Yazıyor

Video oyunları ve basket oynayarak emekliliğini geçiren usta yönetmen John Carpenter, sessizliğini Joker çizgi romanı ile bozuyor.

DC Comics, “Halloween”, “The Thing”, “Escape from New York” gibi filmlerin efsanevi yönetmeni John Carpenter ile çalışacaklarını duyurdu. Carpenter, Borderlands 2 oyununun yazarı Anthony Burch ile yeni bir Joker çizgi romanı ile karşımıza çıkacak. The Joker: Year of the Villian adı verilen 40 sayfalık çizgi roman Cadılar Bayramı‘nda yayınlanacak.

John Carpenter, Oyun Oynamakla O Kadar Meşgul ki Sinemaya Dönemiyor!

Herkesin kötüleşmeye başladığı bir dünyada Joker‘in tuhaflıklarını anlatan çizgi romanda Carpenter ve Burch ikilisi Lex Luthor‘u da hikayeye dahil ediyor. Luthor DC kötülerini tarafına çekerken, Joker‘i de arıyor. Ama kendi kurallarıyla oynamayı seven Joker‘e ne kadar güvenilebilir ki?

Carpenter yeni projesi için, “Joker çizgi romanların en büyük kötüsü. Anthony ile yeniden bu projede bir araya gelmekten onur duyuyorum” derken, yönetmenle daha önce Big Trouble in Little China: Old Man Jack mini serisini ortaya çıkaran Burch ise Gotham‘ın en büyük kötüsünü yazacağı için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir  Amazon'a Göre 2014 Yılının En Çok Satan 20 Grafik Romanı

Çizimleri Philip Tan ve Marc Deering tarafından yapılan The Joker: Year of the Villian #1, 9 Aralık 2019‘da okurlarla buluşacak.