Çizgi Roman Haberleri

JBC Yayıncılık’tan Haziran Ayı Çizgi Romanları – Witcher, Amerikan Vampiri ve Hellboy

witcher-amerikan-vampiri-hellboy-banner

JBC Yayıncılık, çizgi roman yayınlarına devam ediyor. Bu sefer iki yeni çizgi roman ve bir de devam çizgi romanı ile karşımızda.

Witcher ve Amerikan Vampiri çizgi romanları ilk ciltleri ile raflarda yerini aldı ve bu çizgi romanlar ilk kez Türkçe olarak yayınlandı. Cehennem’den gelen dostumuz Hellboy da macerasına Yaşayan Ölüler Evi ile devam ediyor!

The Witcher – Cilt 1 – Camlar Konağı

DÜNYA’YI KASIP KAVURAN THE WITCHER BİLGİSAYAR OYUN SERİSİNİN ÇİZGİ ROMANI

Witcher 1 KapakTekinsiz Kara Orman’ın içinden yol almakta olan meşhur canavar avcısı Geralt, yolculuğu esnasında dul kalmış bir balıkçıyla karşılaşır. Camlar konağı diye bilinen uğursuz bir köşkte karısının intikam peşindeki cesedi bulunmaktadır. Geralt bu hayaletli konağı araştırırken dehşet verici bir yaratık ordusuyla savaşacak ve bu evi Geralt’a mezar edebilecek korkunç bir gizemi aydınlatacaktır! Eisner Ödülü sahibi Paul Tobin’in yazdığı ve yükselen çizgi roman yıldızı Joe Querio’nun resimlediği çok satan video oyunu serisi The Witcher dünyasının bu aksiyon dolu korku & fantezi hikayesi hem serinin sadık hayranlarını hem yeni okuyucuları hiç şüphesiz hayrete düşürecek!

“Joe Querio’nun çizim tarsi o ağırdan alan, sinsi korku yaklaşımına mükemmel yakışıyor. Sayfaya çok kuvvetli bir atmosfer hissi verirken ormanın ve ormana ait manzaraların rahatsız edici doğasını sindirmeniz için gözlerinizi her panelde oyalanmaya mecbur bırakıyor.”
– IGN

“The Witcher medyasının halihazırda bir hayranı değilseniz bile bence bu kitapta keyif alacağınız pek çok şey var; ama zaten öyleyseniz hiç kaçırmayın.”
– COMIC VINE

Yazar: Paul Tobin
Çizer: Joe Querio
Çevirmen: Emre Taşkıran
Editör: Bora Öngürer
Sayfa Sayısı: 136 sayfa – Renkli


Amerikan Vampiri – Cilt 1

STEPHEN KING’İN DÜNYADA YAZDIĞI İLK ÇİZGİ ROMAN

YENİ BİR YÜZYIL İÇİN YENİ BİR VAMPİR.

Amerikan Vampiri 1 KapakKurnaz, acımasız ve zehirli bir yılan kadar tehlikeli Skinner Sweet, kabalığıyla olduğu kadar inatçılığıyla da ün salmıştır. Fakat Amerikan topraklarında rastlanan ilk vampir olan Sweet, alışılagelmiş gece yaratıklarından biri değildir. Daha güçlü, daha azılı bir vampir olan ve gücünü güneşten alan Sweet, yeni bir kan-emici ırkın, Amerikan Vampiri’nin ilk örneğidir.

Mezarından kalktıktan kırk beş yıl sonra, Sweet kendisini genç ve güzel insanların pervaneler gibi Hollywood ışıklarına doğru çekildikleri 1920’li yılların Los Angeles’ında bulur. Ne var ki, genç aktris Pearl Jones’un da keşfetmek üzere olduğu gibi, burada basit insani hırsların ötesinde bir şeyler dönmektedir. Pearl’ün film yıldızı olma hayali kanlı bir kâbusa dönüşünce, Sweet ona intikam alma gücünün yanı sıra, hayatta kalabilmesi için tek şansını da sunar.

On yıllar süren Amerikan genişlemesini ve yaşayan ölülerin evrimini harmanlayan korkunun efsanevi ustası Stephen King, AMERİKAN VAMPİRİ için çizgi romanın yaratıcısı Scott Snyder ve sanatçı Rafael Albuquerque ile bir araya gelerek, VERTIGO serisinin büyük beğeni toplayan ilk beş sayısını birleştiriyor ve bu kitap King tarafından yazılmış yeni bir giriş bölümünü de içeriyor.

Yazar: Stephen King – Scott Snyder
Çizer: Rafael Albuquerque
Çevirmen: Güneş Becerik Demirel
Editör: Banu Erdoğdu
Sayfa Sayısı: 200 sayfa – Renkli


Hellboy – Yaşayan Ölüler Evi

Hellboy-Yasayan-Oluler-Evi-KapakMeksika, 1956 – Yakın bir arkadaşının ölümünün acısıyla cebelleşen, Dünya’nın en iyi okült detektifi Hellboy, sarhoş bir kiralık luchador’a (Meksika Güreşçisi) dönüşmüştü. Ancak şimdi, masum bir genç kızın hayatını kurtarabilmek için, kendi problemlerini bir kenara bırakıp bir zırdelinin korkular evinde şeytani bir kambur, bir Frankenstein canavarı, bir kurt adam ve birkaç vampir kadın ile savaşmak zorundadır.Mike Mignola ve Richard Corben’den oluşan Eisner ödüllü ekip, klasik canavar aksiyonu ile yüklü, bu özgün grafik roman için yeniden bir araya geliyor.

Yazar: Mike Mignola
Çizer: Duncan Fegredo
Çevirmen: Cenk Könül
Editör: Banu Erdoğdu
Sayfa Sayısı: 56 sayfa – Renkli – Sert Kapak

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  X-Men: Days of Future Past Filminden Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.