Çizgi Roman Haberleri

JBC Yayıncılık’tan Çizgi Roman Atağı!

batman-cizgi-roman-banner

Daha önce yayınladığı Star Wars: Klon Savaşları, Umbrella Academy, 30 Gün 30 Gece gibi çizgi romanlar ile ülkemiz çizgi roman dünyasında kendisine yer edinen JBC Yayıncılık, büyük bir atak ile hızlı bir dönüş yapıyor.

Daha önce JBC Yayıncılık’ın Batman çizgi romanlarını yayınlayacağını buradan duyurmuştuk. JBC hem Batman ile kalmadı hem de ilk çizgi romanlarını yayınladı. İşte yeni çizgi romanlar.

Batman : Gülen Adam (Batman : The Man Who Laughs)

Kes şunu,

beni öldüreceksin!

Batman - Gulen Adam kapakBatman, suçla savaş kariyerinin en başında bile insanlığın karanlık tarafını fazlasıyla görmüştü ama gölgelerden kıkırdayarak çıkmak üzere olan bu şeyle –deliliğinin yoluna çıkan her şeyi mahvetmekle tehdit ettiği, sırıtkan, tebeşir beyazı suratlı tiple- karşılaştırıldığında hiçbir şeydi.

Gotham şehrinin yeni koruyucusu için, Joker denen yaratıkla ilk karşılaşması en büyük sınavı, kaosun ve deliliğin güçlerine karşı verdiği uzun mücadeleyi tanımlayacak savaşı olacaktı.

Yıllar sonra, aynı güçler tamamen beklenmedik bir yönden tekrar sahneye çıkacak ve her şeyin sonunda huzura ermeden önce geçmişin hem iyi hem de kötü hayaletleri soruşturmanın acımasız ışığıyla yüzleşmek zorunda kalacaklardı.

Eisner ve Harvey ödüllü yazar Ed Brubaker (GOTHAM CENTRAL, Captain America), dünyanın en iyi dedektifinin iki sürükleyici hikâyesiyle Gotham’ın acımasız sokaklarına geri dönüyor. Saygın çizerler Doug Mahnke (JLA, The Mask), Patrick Zircher (NIGHTWING, Iron Man) ve Aaron Sowd (THE BATMAN CHRONICLES, The Uncanny X-Men) ona eşlik ediyor.

Yazar: Ed Brubaker
Çizer: Doug Manhke
Çevirmen: Burç Üner
Editör: Banu Erdoğdu

Sayfa Sayısı: 144
İç: 135 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt – iplik dikiş
Kapak: 300 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt


Batman : Pelerinli Süvari’ye Ne Oldu? (Batman – Whatever Happened To The Caped Crusader?)

“Ben öldüm mü?”
“Henüz değil.”
“Öyleyse bana neler olup bittiğini anlat.”
“Sen dünyanın en büyük dedektifisin, Bruce. Neden kendin çözmüyorsun?”

batman-pelerinli-suvariye-ne-oldu-kapakO Gotham şehrinin koruyucusu, onun intikamcı ruhu, onun Kara Şövalye’si. Yıllarca şehrin sokaklarının güvenliğini sağlamak için tek kişilik bir savaş sürdürdü. Ama bu gece savaş en son ve en büyük kurbanını aldı…
Batman’in kendisini…

Maskeli İnsan Avcısı, doğduğu yer olan Crime Ara Sokağı’nda bir tabutta yatıyor. En yakın arkadaşları ve en ölümcül düşmanları ona son kez saygılarını sunmak için bir araya geliyor. Her biri tanıdıkları Batman hakkında çok farklı bir hikâye anlatıyor: nasıl yaşadığını… ve nasıl öldüğünü.

Kara bir siluet, gecenin içindeki bir gölge gibi ölünün anılmasını izliyor. Bu kahramanların ve kötü adamların anlattıkları birbiriyle çelişen öykülerin hepsinin doğru olamayacağını biliyor. Gece bitmeden önce, tabutun kapağı Batman’in üstüne sonsuza dek kapanmadan önce, bu soruya cevap vermesi gerekiyor:

PELERİNLİ SÜVARİ’YE NE OLDU?

Kara Şövalye’nin tarihinin onlarca yılını unutulmaz bir hikâyeye dokuyan usta hikâyeci, çok satan yazar Neil Gaiman (SANDMAN, Caroline, American Gods) ve çizgi roman süperstarı Andy Kubert (X-Men, Captain America, BATMAN) bir Amerikan simgesine dokunaklı bir bakış sunuyorlar.

Yazar: Neil Gaiman
Çizer: Andy Kubert
Çevirmen: Burç Üner
Editör: Banu Erdoğdu

Sayfa Sayısı: 128
İç: 135 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt – iplik dikiş
Kapak: 300 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt

Not: Bu çizgi roman Nisan ayı sonunda çıkacaktır.


Batman : Yeni Dünya (Batman: Earth One)

YENİ BİR NESİL İÇİN YENİ BİR KARA ŞÖVALYE
GEÇMİŞİNİ BİLDİĞİNİZİ Mİ SANIYORSUNUZ?

batman-yeni-dunya-kapakBatman bir kahraman değildir.

O sadece bir insandır.

Hata yapabilir, yaralanabilir ve sinirlenebilir.

Dostun ve düşmanın ayırt edilemediği bir Gotham’da, Bruce Wayne’in Kara Şövalye olmaya doğru uzanan yolunda, daha önce olmadığı kadar çok engel var. Ailesini öldüren gerçek katilleri ve onları serbest bırakan yozlaşmış polisleri cezalandırmaya odaklanan Bruce Wayne’ın intikama susamışlığı, çılgın mücadelesini ateşliyor ve Alfred bile bunu durduramıyor.

New York Times’ın en çok satanlar listesinde en tepeye tırmanan SUPERMAN: YENİ DÜNYA’da olduğu gibi, yazar Geoff Johns ve çizer Gary Frank Kara Şövalye için yeni bir destan yaratıyorlar . Uzun zamandır DC Comics tarafından yayınlanması beklenen bu özgün çizgi romanda alışılmışın dışında olaylar ile karşılaşacaksınız.

Yazar: Geoff Johns
Çizer: Gary Frank
Çevirmen: İlke Keskin
Editör: Bora Öngürer

Sayfa Sayısı: 144
İç: 135 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt – iplik dikiş
Kapak: 300 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt


Deadpool Marvel Evreni’ni Öldürüyor (Deadpool Kills The Marvel Universe)

ŞAKA BİTTİ!

deadpool-marvel-evrenini-olduruyor-kapakYa Deadpool hakkında eğlenceli olduğunu düşündüğünüz her şey aslında sadece rahatsız edici ise? Ya Marvel Evreni’ni oluşturan herkesi ve her şeyi öldürmeye karar verirse? Ya hakikaten bunu becerebilirse? Bu da sizin için EĞLENCELİ olur muydu? Ağzı bozuk paralı askerimizin çarpık bir dönüş yapıp başka hiç kimsenin yapamadığı bir şekilde her Marvel kahramanını bir korku çizgi romanında kurbanı haline getirmesine şahitlik edin.

Deadpool Marvel Evreni’ni Öldürüyor serisinin #1-4 arası sayıları (Yani tamamı!) bu ciltte toplanmıştır. Yazan Cullen Bunn (Venom) ve çizen Dalibor Talajic (X-Men).

Yazar: Cullen Bunn
Çizer: Dalibor Talajic
Çevirmen: Cenk Könül
Editör: Bora Öngürer

Sayfa Sayısı: 96
İç: 135 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt – iplik dikiş
Kapak: 300 gr. 1. sınıf parlak kuşe kağıt

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.