Çizgi Roman Haberleri

İyi Ki Doğdun Stan Lee!

stan-lee-banner

Çizgi roman tarihinin en önemli isimlerinden, pek çok süper kahramana hayat veren isim Stan Lee, 91 yaşına bastı.

Dün, 91. yaşını kutlayan büyük usta aynı zamanda Marvel filmlerindeki küçük ve eğlenceli rolleriyle de çizgi roman severleri şaşırtmaya ve güldermeye devam ediyor.

stan-lee
Stan Lee

Stan Lee’nin 91. yaşı anısına oynadığı filmlerdeki küçük rollerini birleştirip derleme bir video hazırlamışlar ama öncesinde Stan Lee kimdir diye merak edenlere şöylece bir özet geçelim.

Asıl adı Stanley Martin Lieber olan ancak bizim bildiğimiz ismiyle Stan Lee, 28 Aralık 1922 tarihinde New York’ta doğmuş çizgi roman yazarıdır. Spider Man, Fantastik Dörtlü, X-Men ve Daredevil, Hulk, Kaptan Amerika, Iron Man süper kahramanlarını yaratmıştır. Maddi sorunlar yaşayan ailesi yüzünden okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely’de çalışmaya başladı. İlk hikayesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee’yi seçti. Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi. Stan Lee yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü’yü 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Spider Man’i yarattı. Daredevil ise 1964’te ortaya çıktı.

Şimdi sizi bu küçük rollerden derlenen video ile başbaşa bırakalım. İyi ki doğmuşsun Stan Lee, nice çizgili, güzel yaşlara!

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.