Çizgi Roman Haberleri

George R.R. Martin’in Wild Cards Evreni, Now and Then Çizgi Romanıyla Büyüyor

Fantastik dünyaların ustası George R.R. Martin tarafından 80’li yılların sonlarında yaratılan Wild Cards ortak evreni, Wild Cards: Now and Then: A Graphic Novel ile genişleyecek.

Wild Cards: Now and Then: A Graphic Novel

George R.R. Martin, 1987 yılında Wild Cards ortak evrenini yarattı. O zamandan bu yana, çeşitli yazarlardan Wild Card evreninde geçen romanlar, grafik romanlar ve antolojiler olmak üzere 29 kitap yayınlandı.

Wild Cards evrenindeki en yeni macera bu yaz yayınlanacak. Carrie Vaugh‘un yazıp, Renae De Liz‘in çizimlerini yaptığı Wild Cards: Now and Then: A Graphic Novel, 25 Temmuz 2023 tarihinde çıkacak.

Çizgi romanın konusu ise şöyle:

1946’da uzaylı bir virüs dünyayı kasıp kavurdu ve sonuçları bir kart eli kadar rastgeleydi: Enfekte olanlar ya kara kraliçeyi çeker ve ölür, bir as çeker ve süper güçler alır ya da joker çeker ve tuhaf bir şekilde mutasyona uğrar.

Bir yıldan uzun bir süre önce, BM Olağanüstü Müdahaleler Komitesi, Wild Card virüsünden etkilenenlere eğitim ve tıbbi bakım sağladığını öne siren bir hayır kurumu olan Aurora Mission’ı araştırmak üzere süper kahramanlar Ana Cortez ve Kate Brandt’ı (Earth Witch ve Curveball) Brezilya’ya gönderdi. Ancak yerel as ve aktivist Gabriel Silva tacizleri bildirdi. Ana ve Kate, Gabriel’e herkesin beklediğinden çok daha uğursuz olduğu ortaya çıkan gerçeğe ulaşmasına yardım etti.

Ana ve Kate davanın kapandığını düşündüler ama şimdi Brezilyalı bir yetkilinin soruları var. Doğru olanı mı yaptılar, yoksa yetkilerini aştılar mı? Bu vaka, inanılmaz güçlere sahip bir dünyada bile her zaman kurbanlar olacağını fazlasıyla gösteriyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.