Çizgi Roman Haberleri

George Pérez Hayatını Kaybetti

Efsane çizer George Pérez geride çizgi roman tarihine damga vurmuş sayısız eser bırakarak 67 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Geçtiğimiz aylarda pankreas kanserine yakalandığını, hastalığının ileri seviye olması nedeniyle tedaviyi reddettiğini açıklayan George Pérez‘den maalesef acı haber geldi. Hem DC hem Marvel‘da onlarca başarılı esere çizgileriyle hayat veren Pérez’in yakın dostu Constance Eza, usta çizerin dün hayatını kaybettiğini duyurdu.

Pérez’in evinde, eşi ve ailesinin yanında acı çekmeden vefat ettiğini açıklayan Eza, bu süreçte iyi dileklerini ileten tüm hayranlara da ayrıca teşekkür etti.

George sizi çok seviyordu. Paylaşımlarınızı okumayı,, gönderdiğiniz çizimlere ve hediyelere bakmayı çok seviyordu. Eserleriyle bu kadar geniş kitlelere dokunduğunu görmek onun için büyük mutluluk kaynağıydı.

The New Teen Titans, Wonder Woman, Crisis on Infinite Earths ve Avengers serilerinde çizer olarak görev alan Pérez Starfire, Raven ve Cyborg karakterlerini yaratmış, Dick Grayson’ı Nightwing kimliğine kavuşturarak günümüzde halen severek takip ettiğimiz pek çok karakteri derinden etkilemişti.

Meşhur Justice Legue/Avengers crossover çizgi romanının çizimleri de yine onun imzasını taşıyordu. Pérez aynı zamanda uzun yıllar maddi durumu iyi olmayan çizerler ve yazarları desteklemeyi amaçlayan The Hero Inıtiative‘in başkan yardımcılığını yapmıştı.

George Pérez için 22 Mayıs tarihinde MEGACON Orlando’da herkese açık bir anma töreni düzenlenecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.