Çizgi Roman Haberleri

George Pérez Kansere Yakalandığını Duyurdu

Çizgi roman dünyasının efsane isimlerinden George Pérez hastalığının ileri evre olması nedeniyle tedaviyi reddettiğini, son günlerini ailesi ve hayranlarıyla geçireceğini açıkladı…

Hem DC hem de Marvel dünyasına dokunmuş en büyük çizerlerden biri Gerogle Pérez. 70’li yıllarda başladığı kariyeri süresince Crisis on Infinite Earths, Infinity Gauntlet, Wonder Woman, Avengers, New Teen Titans gibi pek çok seriye çizgileriyle hayat veren gerçek bir efsane. 3 sene önce diyabet kaynaklı sağlık sorunları ve tek gözünü kaybetmesi nedeniyle tam zamanlı çizerlikten emekliye ayrılmıştı, ama özel işler ve hayran etkinlikleriyle mesleğine devam ediyordu. Geçtiğimiz salı günüyse Facebook hesabı üzerinden tüm sevenlerini çok üzen bir açıklama yaparak pankreas kanseri olduğunu duyurdu.

“Tüm hayranlarım, dostlarım ve geniş aileme,

İnanması güç ama diyabet sonrası emekliliğimi duyuralı üç sene oldu. O dönem hayranlarım ve meslektaşlarımdan pek çok mesaj ve hediye almıştım. Herkes her dakika iyi dileklerini sunuyordu, ben de “Şu noktada tek eksik tabutun içinde olmam,” deyip gülüyordum.

O dönem komik geliyordu bu cümle. Ama şu an pek aynı fikirde değilim.

29 Kasım’da karaciğerimdeki blokaj nedeniyle girdiğim ameliyat sonrası 3. evre pankreas kanserine yakalandığımı öğrendim. Kanser ameliyat edilebilir bir bölgede değil. Doktorlar altı ay ila bir yıl arası ömür biçiyor.”

Pérez, doktorlarının sunduğu kemoterapi ve radyoterapi seçeneklerini son günlerini hastanelerde geçirmek istemediği için reddettiğini açıkladı ve bu süreci stresten uzak bir şekilde eşi, ailesi, arkadaşları ve hayranlarıyla geçirmeyi planladığını söyledi.

“Şu anda beni seven insanlar tarafından çepeçevre sarılmış durumdayım. İyi bir hayat yaşadığımı, pek çok insana işimle mutluluk verdiğimi ve dünyayı daha iyi bir yer yaptığımı duymak çok güzel bir şey.”

Ailesinin mahremiyetine saygı gösterilmesini isteyen Pérez, hayranlarıyla vedalaşmak için yakın dönemde son bir imza günü ve söyleşi etkinliği düzenleyecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Lise Arkadaşının Gözünden Milwaukee Yamyamı'nın Hikayesi - Arkadaşım Dahmer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.