Çizgi Roman Haberleri

Frank Miller, DC Kahramanlarını 2. Dünya Savaşı’na Götürecek

Bu yıl, 1986 yılında başladığı The Dark Knight serisinin üçüncü kitabı olan The Master Race‘i yayınlayan Frank Miller, şu sıralar Brezilya’da gerçekleşen Comic Con Experience 2016 kapsamında düzenlediği basın toplantısında DC Comics hayranlarını heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.

Frank Miller, yayınevinin karakterlerini 2. Dünya Savaşı’nda geçen bir macerada göreceğimiz yeni bir proje üzerine çalıştıklarını duyurdu.

frank-miller

Sin City, Daredevil, Ronin ve 300 gibi çizgi romanlarla tanınan Amerikalı sanatçı, geçtiğimiz aylarda DC Comics evreninin farklı kahramanlarının hikayelerini anlatmak istediğini dile getirmişti. Basın toplantısında 300 serisinin devamı olarak kurgulanan ama yıllardır askıda olan Xerxes kitabını da yakında yayınlamak niyetinde olduğunu söyleyen Frank Miller, geçtiğimiz yıl Eisner Ödülleri kapsamında Onur Listesi’ne dahil edilmişti.

Miller’ın bahsettiği projenin ne zaman hayata geçeceği bilinmese de farklı dönem ve evrenlerde geçen süper kahraman maceralarını seven çizgi roman okuyucularının şimdiden geri sayıma başlayacağı aşikar.

Kaynak: BantMag

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, Sandman Dizisinin İlk Sezonuna Dair Bilgiler Verdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu