Çizgi Roman Haberleri

Frank Miller’ın Batman Sürprizi

batman-banner

Yazdığı Sin City ve 300 gibi çizgi romanlar ile adını çizgi roman sektörüne altın harflerle yazdıran Frank Miller, yeniden Batman çizgi romanı yazmaya karar verdi.

Daha önce Batman: The Dark Knight Returns, Batman: Year One gibi harika Batman hikayelerini yazan Frank Miller, 2015 sonbaharında yeni bir Batman hikayesi ile dönecek.

DC Comics’in yaptığı açıklamaya göre yeni çizgi roman, yine Frank Miller’ın yazdığı “The Dark Knight” serisinin son kitabı olacak. Frank Miller, 1986 yılında Batman: The Dark Knight Returns hikayesini yazmış, sonrasında 2001 yılında Batman: The Dark Knight Strikes Again hikayesi ile macerayı devam ettirmişti. Ortalama 15 yılda bir bu seriye dönen Frank Miller, serinin son halkası olacak ve hikayenin devamı niteliğinde olacak The Dark Knight III: The Master Race hikayesini yazıyor.

batman-the-dark-knight-master-race

2015 sonbaharında çıkacak olan The Dark Knight III: The Master Race’in yazarlığını Frank Miller, bir başka efsane isim Brian Azzarello ile birlikte yapacak.

Hikayeyi kimin çizeceği henüz kesinlik kazanmadı ancak hikayenin toplamda 8 fasikül olacağı belirtiliyor. Bu sayede, “Dark Knight” efsanesi de sonlanacak.

İlginizi Çekebilir  Watchmen'den Öncesini Keşfetme Zamanı: Watchmen Başlangıç: Komedyen - Rorschach

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu