Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Fötr Şapkalı ve Pardösülü Rorschach, DC Comics’in Yeni Çizgi Roman Serisi ile Aramıza Dönüyor

Fötr Şapkalı ve Pardösülü Rorschach, DC Comics’in Yeni Çizgi Roman Serisi ile Aramıza Dönüyor

DC Comics, 12 sayılık yeni Rorschach çizgi roman serisini duyurdu. Mister Miracle‘dan Tom King‘in yazıp, Batman‘den Jorge Fornes‘in çizdiği seri, Dr. Manhattan‘ın Rorschach‘ı öldürmesinden 35 yıl sonra geçiyor.

Zack Snyder‘in 2019 yılındaki Watchmen uyarlamasında anti-kahraman olarak sinema severlerin karşısına çıkan Rorschach / Walter Joseph Kowacs, Alan Moore ve Dave Gibbons tarafından yaratıldı. Fötr şapkalı ve trençkotlu karakter, 1986 yılında yayınlanan mini grafik roman serisi Watchmen‘de ilk kez ortaya çıktı. Şimdi de DC Comics, yayınlayacağı maxi seride Rorschach‘ı, yeni bir vizyonla çizgi roman severlerin karşısına çıkarmak istiyor.

Rorschach / Walter Joseph Kowacs‘ın, Antarktika‘daki Karnak‘ta Dr. Manhattan tarafından öldürülmesinden 35 yıl sonrasında geçen çizgi roman serisinin konusu şöyle:

“Ozymandias’ın New York’a dev bir telepatik kalamar bırakarak binlerce kişiyi öldürmesi ve halkın kahramanlara olan güvenini sona erdirmesinin üzerinden 35 yıl geçti. Süper kahramanlardan oluşan Minutemen gitti; sadece hatırası kaldı. Özellikle de Dr. Manhattan’ın toza çevirmesinden bu yana kültürel bir ikon haline gelen Rorschach’ın…”

+17 yaş uyarısıyla yayınlanacak Rorschach‘ın ilk serisi, 13 Ekim‘de, 4.99 dolardan satışa çıkarılacak.

İlginizi Çekebilir  Iron Man'in Yeni Zırhına Homecoming Dokunuşu