Çizgi Roman Haberleri

Drizzt Efsanesinin Çizgi Romanı Artık Türkçe!

anayurt-cizgi-roman-banner

Unutulmuş Diyarlar’ın en çok sevilen karakterlerinden Drizzt Do’Urden‘i bilmeyen yoktur herhalde. Uzun yıllar romanlardan takip ettiğimiz Drizzt’in çizgi roman serisi Lal Kitap aracılığıyla Türkçe’ye çevrildi.

Fantastik edebiyat ile ya da FRP oyunlarıyla ilgilenen biriyseniz mutlaka Drizzt Do’urden ismini duymuşsunuzdur. Belki deanayurt-drizzt-cizgi-roman sevgili yazarımız Sencer Coşkun gibi Drizzt ve Unutulmuş Diyarlar hakkında bulabileceğiniz tüm kitapları hatim etmişsinizdir.

Drizzt efsanesi romanlarla devam ediyor. Ancak ne yazık ki, yeni çıkan kitapların Türkçe çevrilmesi konusunda bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Şu dönemde Lal Kitap, çizgi Roman serisine fantastik edebiyatın en sevilen karakterlerinden birini ekleyerek bizleri mutlu ediyor.

Drizzt Efsanesi 1. Kitap – Anayurt, Lal Yayıncılık etiketiyle artık Türkçe olarak yayınlandı. Yayınevinin tanıtım yazısında ise şu açıklama yer alıyor

R. A. Salvatore’nin dünyaca ünlü kitaplarindan uyarlanan zindan & ejderha: drizzt efsanesi serisi, kara elf üçlemesinin ilk bölümü “anayurt” simdi çizgi roman albümüyle fantastik edebiyat ve çizgi roman severlerle bulusuyor! Drizzt’in dogumuyla baslayan macera, kendi dünyasindan ayrilarak bilinmeyene dogru yola çikmasiyla sürüyor…

Bu haber bizi çok sevindirdi. Lal Kitap’a da bu güzel yolda başarılar diliyoruz.

İlginizi Çekebilir  David Harbour'ın Canlandırdığı Yeni Hellboy Görücüye Çıktı!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu