Çizgi Roman Haberleri

Detroit: Become Human, Tokyo Hikayeleri ile Devam Ediyor

Detroit: Become Human Tokyo Hikayeleri, oyunun evrenini bir manga serisiyle genişletiyor. Bu hikayeye göre Tokyo’da androidler Detroit’tekilere göre çok daha rahat yaşam koşullarına sahipler.

Aslında Detroit: Become Human, adını olayların Detroit şehrinde geçmesinden alıyordu. Bu yüzden manga serisine Tokyo: Become Human adı daha çok yakışırdı. Fakat bu ismi daha önce Tokyo’daki reklam videolarında kullandıkları için seçememişler.

Detroit: Become Human Tokyo Hikayeleri mangalarını Saruwatari Kazami yazıyor. Çizimler ise Moto Sumida‘nın ellerinden çıkıyor. Aslında yazım ve çizim işleri bitti ve mangalar raflardaki yerini aldı bile. Tabii ki Japonca olarak. Serinin İngilizce ya da Türkçe çevirileri için ortada bir plan dahi yok.

Mangadan örnek sayfalara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Quantic Dream‘in oyununda Detroit halkı androidleri aşağı görüyordu. Onlara eziyet etmeyi dert etmiyor, androidlerin duyguları olabileceğine imkan vermiyordu. Duygularıyla başa çıkmaya çalışan androidler de uğradıkları haksızlık karşısında isyan ediyor, firar ediyor ya da mücadele başlatıyordu.

David Cage‘in yönetmenliğini yaptığı oyun, hikaye akışındaki bazı tutarsızlıklar ve aksamalar sebebiyle kimi oyuncudan eleştiri almıştı. Ancak oyunun atmosferi ve ilgi çekici karakterleri çoğu oyuncuyu memnun etmeyi başardı. Örneğin oyun Steam üzerinde 47 binden fazla oyuncudan %92 olumlu yorum almış durumda.

Mangalar ise oyunun öncesindeki bir tarihte Tokyo’da olan olayları işliyor. Bu şehirde bambaşka bir tablo var. İnsanların andoridlere bakışı son derece pozitif. Köle ya da üçüncü sınıf vatandaş gibi değiller. Hatta bazı alanlarda baş tacı bile ediliyorlar. Ta ki bazı androidler insanlara tercih edilmeye başlanana kadar. İşte o zaman bu manga da bir isyan hikayesi anlatmaya başlıyor. Ancak bu kez, Tokyo’da ayaklananlar insanlar oluyor.

Detroit: Become Human Tokyo Hikayeleri serisinin ana karakteri Reina, ayaklanmalar başlamadan önce bir pop yıldızıydı. Ancak popülerliği onu isyanın olumsuz etkilerinden korumaya yetmiyor.

Kaynak: Polygon ve Kotaku

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.