Çizgi Roman Haberleri

Darth Maul’un Geçmişi Çizgi Roman Oluyor!

darth-maul-banner-2

Star Wars evreninin en sevilen kötü karakterlerinden biri olan Darth Maul’un gençlik yıllarının çizgi roman haline getirileceği açıklandı.

Yeni üçleme ile hayatımıza giren efsanevi karakterlerden biri de Darth Maul olmuştu. Karanlık tarafın en korkulan Sith çıraklarından biri olan Darth Maul, The Phantom Manace ile hayatımıza girip bir anda çıkmıştı.

Neyse ki Clone Wars dizisinde Darth Maul karakterine biraz daha doymuş olduk. Üstüne bir de Rebels dizisinde yeniden karşımıza çıkmıştı. Yine de Maul’un geçmişine ilişkin çok fazla içeriğe sahip değiliz. Disney’in genişletilmiş evren hikayelerini de Legends adı altında toplayıp ana senaryodan çıkarmasıyla birlikte bu sarı gözlü öfkeli Sith bilinmezliğe gömülmüştü.

darth-maul-darth-sidious

USA Today’de çıkan habere göre Darth Maul, 5 bölümlük mini bir çizgi roman serisi olarak yeniden karşımıza çıkacak. Bu sefer The Phantom Manace öncesindeki genç Maul’u göreceğiz. Yeraltı şebekesinde yükselişi ve bir Sith çırağı olma yolundaki ilerleyişini görebileceğiz.

Cullen Bunn (Deadpool Kills the Marvel Universe, The Damned) tarafından yazılacak olan Darth Maul serisi, Luke Ross’un (Spider-Man, Captain America, Green Lantern) çizimleriyle hayat bulacak. Çizgi roman serisinin Şubat 2017 tarihinde başlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Ve Beklenen An Geldi: Star Wars - The Force Awakens

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu