Çizgi Roman Haberleri

Altın Fırçalı Adam Belgeseli Seyirci ile Buluşuyor

Yıllarca çizdiği kapak görselleri ile Türk çizgi roman tarihine adını altın harflerle yazdıran Aslan Şükür’ün belgeseli, çizgi roman severlerle buluşmaya devam ediyor.

Mayıs ayının başında seyircilerin beğenisine sunulan Aslan Şükür belgeseli “Altın Fırçalı Adam”ın bir sonraki gösterimi 17 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kahramanlar Sinemada”nın “Altın Fırçalı Adam” belgeseli; Zagor, Kızılmaske, Mandrake, Tom Braks, Gordon, Alaska, Judas, Jeriko, Yüzbaşı Volkan, Atlantis, Teksas, Tommiks ve daha onlarca çizgi karakterin ülkemizde yayınlanan serilerinin kapaklarına imza atarak bir kaç jenerasyonun bu karakterleri sevmesinde, benimsemesinde büyük emekler veren, James Bond ve Barbara Cartland roman kapaklarından çocukluğumuzda okuduğumuz pek çok kitaba belki de ilk etapta kapaklarına bakarak ilgi duymamızı sağlayan usta Aslan Şükür’ün öyküsünü anlatıyor.

Hakan Tunga Kalkan’ın yapımcısı olduğu 42 belgeselin yönetmenliğini Fatih Yürür üstlendi. Çizim kariyerinin de haritası niteliği taşıyan belgeselde Aslan Şükür’ü yeni nesillere anlatırken, eski hayranlarının da kendisini daha yakından tanıma fırsatı bulmasını amaçlayan Kalkan ve Yürür, “Ülkemizde gelecek nesillere kalıcı bir çalışma bırakma hedefiyle çıktığımız bu yolda çizgi romanın bilinirliğine de katkı sağlamak istedik” diye konuştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  JBC Yayıncılık'tan Batman ve Hellboy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.