Çizgi Roman Haberleri

11. Doktor, Bomba Bir Çizgi Romanla Geri Dönüyor

doctor-who-cizgi-roman-banner

Doctor Who serisinin en çok sevilen karakterlerinden 11. Doktor, yeni bir çizgi roman serisi ile aramıza dönmeye hazırlanıyor. Ağustos ayında başlayacak yeni sezon öncesinde, arka planda kalan hikayelere ışık tutacak çizgi roman ile birlikte biraz da eski günleri yad edeceğiz.

Biliyorum ki, bir çoğunuz David Tennant’ın yerinin doldurulamayacağını düşünüyor. Ben de bu düşünceye sahiptim. Mimikleri, konuşma tarzı ve Doktor’un öfke nöbetlerini en iyi yansıtan oyunculardan biri olabilir. Onun diziden ayrılışı “I don’t wanna go” repliği ile akıllara kazınmıştı.doctor-who-11-doktor-cizgi-roman

Yeni Doktor olarak seçilen Matt Smith karşımıza ilk çıktığında biraz şaşırdık desek yeridir. Koca alınlı, eblek suratlı ve alametifarikası haline gelen papyonu ile Matt Smith, bizlere David Tennant’ın yokluğunu hiç yaşatmadı. Hatta daha fazlasını sunarak gönlümüzü de fethetti diyebiliriz.

Ancak Matt Smith de dizi ile olan sözleşmesinin sonuna geldi. Geçtiğimiz sene, 50. yıl özel bölümü ile aramızdan ayrılan Smith’in yerini 12. Doktor Peter Capaldi dolduracak. Daha olgun ve ciddi duran Capaldi’den beklentiler oldukça yüksek.

Peter Capaldi’nin oynayacağı 8. sezon önümüzdeki Ağustos ayında başlayacak. O zamana kadar beklemek istemeyenler Doctor Who’nun yeni başlayan çizgi roman serisine göz atabilir. Doctor Who: The Eleventh Doctor olarak başlayan seri, 11. Doktor’un üzerine odaklanacak. Dizide görmediğimiz, arka planda kalan hikayeler anlatılırken, yeni karakterler ve yeni düşmanlarla da karşılaşacağız.

Çizgi roman serisinin ilk fasikülü After Life, 23 Temmuz’da raflardaki yerini alacak. Al Ewing ve Rob Williams tarafından yazılan çizgi romana, Simon Fraser’in kalemi hayat veriyor. Titan Comics imzalı bu çizgi roman daha piyasaya çıkmadan birçok olumlu yorum toplamayı başardı.

Amy ve Ron’un düğününden bir süre sonra başlayan yeni seride Alice isimli yeni bir yol arkadaşını tanıyacağız. Piyasaya çıkmadan önce ulaşan çizgi roman kriterlerinin açıklamalarına göre Alice karakteri, oldukça masalsı bir şekilde bizlere aktarılıyor. Belki de Ewing ve Williams ikilisi Alice’i yaratırken, Alice Harikalar Diyarı’ndan da beslenmiş olabilir. Kim bilir? Okumadan göremeyeceğiz.

Serinin her bir fasikülünün ayrı bir macera olacağı belirtiliyor. Yani her bir sayı ile yeni karakterler ve yeni olaylarla karşılaşacağız. Bir Whovian olarak bu güzel yorumları görünce benim de içimi bir heyecan kapladı. Hazır yeni sezonun da başlamasına az bir süre kalmışken, bu yeni seriye de bir şans tanımak lazım diyorum.

İlginizi Çekebilir  Yeni Scream Filminin Çekimleri Tamamlandı

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu