Anasayfa » AYBABTU » Bruce Timm’den Superman: Red Son Animasyon Filmi

Bruce Timm’den Superman: Red Son Animasyon Filmi

Batman: Gotham By Gaslight ile büyük başarı elde eden, çizgi roman uyarlaması animasyonların üstadı Bruce Timm, Superman’in alternatif hikayesi Superman: Red Son ile geliyor.

Batman: Gotham By Gaslight‘ın prömiyeri hafta sonunda yapıldı yapılmasına da çizgi roman uyarlaması animasyonların üstadı Bruce Timm’in aklında şimdiden yepyeni bir hikaye var!
Gotham By Gaslight’ın yönetici yapımcısı ve DC‘nin animasyon filmlerinde önemli rol oynayan efsane çizer Bruce Timm, Comicbook.com’a en çok ilgilenmek istediği bir sonraki hikayenin Superman: Red Son olduğunu açıkladı. Projesinin gerçekleşme ihtimalinin DC‘nin Elseworlds çizgi roman hikayesine dayanan ilk filmi olan Gotham By Gaslight‘ın başarılı olup olmamasına bağlı olduğunu itiraf eden Timm, Amerikan ikonu Superman‘i göğsünde orak çekiç sembolü ile Sovyet kahramanı olarak karşımıza çıkarmak istiyor.

superman_red_son

Mark Millar, Dave Johnson ve Killian Plunkett‘ın birlikte yazdığı Elseworlds hikayelerinden Superman: Red Son; genç Kal-El’in gemisinin Kansas‘ta değil de Sovyetler Birliği topraklarına iniş yaptığı bir dünyada geçiyor. Bu alternatif Superman hikayesinde, Kryptonlu kahramanımızı “Hakikat, adalet ve Amerikan tarzı” şampiyon yerine SSCB‘nin kahramanı olarak görüyoruz.

İlginizi Çekebilir  DC Sinematik Evreni'nin Geleceği Karşınızda [İnfografik]

Hemen hatırlatalım; bu haftasonu renkli bir prömiyeri yapılan Batman: Gotham By Gaslight‘ın 23 Ocak’ta dijitali, 6 Şubat’ta ise Blu-Ray’i çıkacak.