Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Black Mirror Kitap Serisi Oluyor

Black Mirror Kitap Serisi Oluyor

Günümüzün distopik dizilerinden biri olan Black Mirror, her bölümü birbirinden bağımsız olan bilimkurgu türünde bir yapım. Geleceğimize kara bir ayna tutan İngiliz dizisi şimdi bir kitap serisi haline geliyor.

Charlie Brooker tarafından hazırlanan dizi her bölümünde modern toplumun son çıkan teknolojik gelişmelere takıntılı olmasının sonuçlarına odaklanarak karanlık ve hicivsel türde bilimkurgu hikayeleri anlatıyor. Gelişmiş bir teknolojiye odaklanan dizi, artık kitapların bile teknolojik aletlerin içine girdiği günümüzde ilginç bir şekilde kitaba uyarlanma kararı aldı.

The Wrap’e göre, Black Mirror kitap serisinin ilk cildi 20 Şubat 2018’de raflarda olacak. Birbirinden farklı yazarların kısa öykülerinden oluşacak bir koleksiyon olarak okuyuculara sunulacak. Kitabın editörlük görevini ise dizinin yaratıcısı Charlie Brooker üstlenecek.

Black Mirror, Netflix tarafından alınmadan önce İngiltere’nin Kanal 4 televizyonunda yayınlanıyordu. Netflix, dizinin yeni sezonu için henüz bir tarih açıklamamış olsa da 2017’nin sonlarında başlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Fatih Yürür'ün Kıyametin Sineması - Post Apokaliptik Filmler Kitabı Çıktı