Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Bir Grup Mimar, Minas Tirith’i İnşa Edecekler!

Bir Grup Mimar, Minas Tirith’i İnşa Edecekler!

minas-tirith-banner

İnternet üzerinden fon toplama yoluyla bir çok mucizeye tanık olmuştuk, bu sefer de bir grup Yüzüklerin Efendisi hayranı mimar bir araya gelerek Minas Tirith‘in gerçek boyutlu bir kopyasını yapmayı planlıyorlar ve bunun için internet üzerinden 2.82 milyar dolar toplamayı hedefliyorlar.

Proje, Jonathan Wilson önderliğinde gönüllü bir grup mimar ve de inşaat mühendisi tarafından planlanmış. Eğer istenilen para toplanırsa, çalışmaların, 2016 yılında Kuzey İngiltere’de başlayacağı ve de 2023’e kadar bitirileceği söyleniyor.

Projenin Indiegogo sayfasında “İnanıyoruz ki, Minas Tirith sadece olağanüstü bir turist noktası olmayacak, aynı zamanda yaşayıp çalışmak için benzersiz bir yer olacak,” deniyor.

minas-tirith

İstenilen parayı toplamak için de projenin Indiegogo sayfasında birbirinden ilginç teklifler sunulmuş: £100.000 verene Lord/Lady ünvanı veriliyor ve bu sayede, ünvanı alan kişinin bütün ailesine şehrin bütün bölgelerine giriş imkanı sunuluyor. Bunun haricinde £15’a Minas Tirith’teki anıta adınız yazılıyor. Minas Tirith’te tek kişilik bir gecenin maliyeti ise £500.

Projenin Indiegogo sayfasına buradan, Twitter sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  J.R.R. Tolkien'in Tom Bombadil'in Maceraları Kitabı Yayınlandı

Yazan: Kerem Nasipoğlu