Haberler

Batman ve Superman, THY ile Uçacak!

batman-superman-thy

Batman, Batplane’i masraf yüzünden kullanmıyor; Superman de uçma gücünü kaybetmiş olacak ki ikisi de THY ile uçmaya karar verdi. Artık Gotham’a veya Metropolis’e direkt uçabileceğiz.

Türk Hava Yolları (THY), 2016 yılının en çok beklenen filmlerinden “Batman v Superman: Dawn of Justice“e resmi sponsoru oldu. Bu sponsorlukla THY, çizgi dünyasının en meşhur şehirleri Gotham City ve Metropolis’i de uçuş ağına eklemiş oldu.

THY’nin Warner Bros Pictures ile imzaladığı sponsorluk anlaşması tanıtım töreni, Atatürk Havalimanı’ndaki THY Teknik AŞ yeni hangarında yapıldı. Törende THY filosundaki Boeing-777 tipli uçak filmin temasına uygun tasarımla giydirilerek, basın mensuplarına gösterildi.

THY Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, törende, marka bilinirliği konusunda yaptıkları çalışmalarla Alman havayolu şirketi Lufthansa’yı yakaladıklarını söyledi.

batman-superman-thy-resim1

Yeni Hatlarımız Gotham and Metropolis

“Batman v Superman: Dawn of Justice” filmi sponsorluk sürecinden de bahseden Aycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yıla koyduğumuz hedefler arasına iki yeni şehir daha vardı. Son birkaç yıldır o iki şehirle pazarlıkları sürdürdük. İki noktayı daha uçuş destinasyonlarımıza eklemek istedik Gerçi bu şehirlerin sivil havacılığından izin almak çok kolay olmadı. Uçuş izni almak da çok kolay olmadı. Çünkü buralarda çok etkili iki adamdan geçmeye çalıştık. Bunlardan bir tanesi Bruce Wayne, diğeri de Clark Kent denen adamlar. Bunlar o şehirde çok etkili iki süper kahraman. Tabii sağ olsun Warner Bros. yetkilileri ve bizim kurumsal başkanlığımızda çalışan arkadaşlarımız, onlar da çok çalıştılar. Bu hattı da güvenle sizlere açıklıyorum. Şu anda yeni hatlarımız Gotham and Metropolis’tir.”

batman-superman-thy-ucak

Aycı, THY’nin önümüzdeki dönemde sanal dünya, sosyal medya ve insan aklının ulaşabileceği her destinasyonda markasıyla yer alacağını kaydetti.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Aycı, Hollywood’un 350 milyon dolar bütçeli, yılın en büyük prodüksiyonlarından birine sponsor olduklarına dikkati çekti.

Bir ilki daha başardıklarını dile getiren Aycı, “Warner Bros ile bir ortaklığa imza attık. Yaptığımız bu ortaklık sayesinde hem filmin Amerika’daki galasında hem Londra’daki galasında THY havayolu resmi sponsoru olarak yer alacak” değerlendirmesini yaptı.

Filmin Düğümü THY Uçağında Çözülecek

İlker Aycı, filmin önemli sahnesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu; “Bu iki süper kahramanların arasına ve bütün dünyada bilinen tanınan ve onların dünyasına gönül vermiş bir çok takipçinin izleyicinin de merakla beklediği bu filmin içerisine reklam yerleştirmek için bir anlaşma yaptık. Warner Bros ile iş ortaklığına girdik. Neticesinde THY, hem filimin içerisinde, uçağımızın dıştan görüntüsü, hem de içten görünümüz bulunacak ve logomuz bulunacak. Aynı şekilde sadece uçağın içerisini göstermenin dışında, filmin önemli düğüm noktalarından bir tanesi bizim Business Class’ta çözülecek,” dedi.

batman-superman-thy-ucak1

Ben Affleck ile Reklam Filmi

Filmde Batman’i oynayan Oscar ödüllü Ben Affleck ve Lex Luthor karakterini canlandıran Jesse Eisenberg ile reklam filmi çektiklerini de belirten Aycı, bu reklamın gelecek günlerde yayına gireceğini bildirdi.

İlker Aycı, filmde kullanılan “Batmobile” aracının Türkiye’de sergileneceğini de sözlerine ekledi.

Warner Bros. Pictures Başkan Yardımcısı Gane Garlock da Batman ve Superman’i THY ile gökyüzüne uçurmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

superman-batman-wonder-woman-gif

Galaya Yolcular da Gidecek

THY anlaşma çerçevesinde sosyal medya üzerinde gerçekleştireceği “Batman v Superman: Dawn of Justice” filmi temalı bir yarışma düzenleyecek. Yarışma sonucu kazananları filmin Los Angeles’daki galasına THY’nin davetlisi olarak katılacaklar.

THY, bu kapsamda yetişkinler için göz maskesi, terlik gibi ürünlerden oluşan seyahat kitleri, çocuklar için terlik, kulaklıklar ve saat gibi ürünlerden oluşan seyahat kiti, film temalı uçak içi menü kartları ve yiyecek ikramları ile film temalı Miles&Smiles kartı yolcuların kullanımına sundu.

Bu da yayınlanan tanıtım:

İlginizi Çekebilir  Avengers: Age of Ultron Filminden Son Fragman

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. THY gibi Türkiye sınırları içerisinde oldukça fazla tercih edilen ve hayli yüksek oranda sadık müşteri kaynağına sahip güvenilir bir havayolu şirketinin; firma olarak şanını, sundukları kalite hizmeti ve verdikleri sağlam güvencelerini Gane Garlock ile anlaşma yaparak ve Warner Bros. gibi sinema sektörünün en iyi film prodüksiyon şirketlerinden biri ile işbirliği içerisine girip Türkiye’nin en iyi havayolu şirketi isimlerini böylelikle bir kez daha tescillemiş olduğunu düşünüyorum. Filmde THY amlebinin ve uçağının görüntülerine yer verilecek olması gururumu okşadı. İlk defa böyle büyük bütçeli ve popüler bir blockbuster Hollywood filminde Türkiye’ye dair bir unsurun bu denli göze gelir şekilde gösterilecek olması beni çok heyecanlandırdı. Filmi izlemeyi ve bahsi edilen kilit sahneyi görmek için gün sayıyorum.
    -Hashtag hyped- !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu