Haberler

Assassin’s Creed Özel Gösterimine Bilet Kazanma Şansı

Oyuncuların merakla beklediği Assassin’s Creed filminin vizyona girmesine az bir süre kaldı. Eğer filmi ilk izleyenlerden biri olmak istiyorsanız özel gösterim çekilişimize bir göz atın.

Ülkemizde 23 Aralık tarihinde vizyona girmesi beklenen Assassin’s Creed filminin özel gösterimine bilet şansı yakalamak oldukça basit. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları izlemek ve kurallara uymak. Bir arkadaşınızla birlikte Assassin’s Creed filmini izlemek istiyorsanız hemen yarışmamıza katılın.

assassins-creed-film-gorsel-2

İşte yapmanız gerekenler:

Katılım Koşulları:

  • Çekiliş 7-14 Aralık tarihlerinde geçerlidir. Yarışma 14 Aralık tarihinde sona erecektir.
  • Kazananlar 16 Aralık tarihinde Frpnet Facebook adresi üzerinden duyurulacaktır.
  • Kazanan 5 kişiye, çift kişilik özel gösterim davetiyeleri gönderilecektir.
  • Yarışmaya katılmak için İstanbul şehrinde ikamet etmeniz gerekmektedir. Şehir dışından katılacak olanların özel gösterim tarihinde İstanbul’a gelme durumlarında bir sorun olmaması gerekiyor.

Film Hakkında

assassins-creed-film-gorsel

Yalnız bir kartal Güney İspanya’daki Almeria Çölü’nün üzerinde süzülüyor. Yerde ise 15. yüzyıla ait bir konvoy tozlu yollar arasında ilerliyor. İki kapüşonlu figür, konvoyun arkasında beliriyor ve sürücüleri tek tek, olabilecek en sessiz biçimde etkisiz hale getiriyor.

Ubisoft’un bilgisayar oyunu serisinin ilk gerçek aksiyon uyarlaması ASSASSIN’S CREED’in film seti işte bu şekilde. Ve bu heyecanın seyircilere en iyi şekilde aktarabilmek için hiçbir masraftan kaçınılmadı.

Beş yıl önce Ubisoft Motion Pictures ekibi ve Jean de Rivieres, Yves Guillemot ile buluşup ASSASSIN’S CREED’in beyaz perde uyarlaması hakkında görüşürler. Guillemot, olası bir sinema uyarlamasında, bilgisayar oyununun inceliklerinin bozulmaması konusunda çok ısrarcıdır. En önemli husus Assassin’i canlandıracak doğru oyuncuyu bulmaktı. “Potansiyel senaristleri ve stüdyo ortaklarını konuşmadan önce Assassin’imizi canlandıracak ikonik bir aktörü belirlememiz gerektiğini hissettim.” diye ekliyor Riveres. “Michael Fassbender ilk tercihimizdi. Projeye hem başarı hem de bağımsız bir farklılık getirdi. Sadece Michael’a teklif götürdük. Başka hiç kimsenin bu role uygun olduğunu düşünmüyorum.”

X-MEN: GEÇMİŞ GÜNLER GELECEK ve STEVE JOBS filmlerindeki rollerinden tanıdığımız Fassbender,  ASSASSIN’S CREED projesi için yapılan çağrıya anında cevap verir. “Atalarımızın tecrübe ettiklerini, hatalarını, anılarına dokunabilecek olma düşüncesi gerçekten etkileyici.” diye ekliyor Fassbender. “Bence bu bilimsel teori akla çok yatkın.” Fassbender, 1478 yılında başlayan İspanyol Engizisyon’u sırasında İspanya’da yaşayan Aguilar Nerha isimli Assassin’i canlandırıyor. Ancak filmin büyük bir kısmında modern zamandan bir karakter olan Callum Lynch’i canlandıracak. Abstergo şirketi, müebbet hapis cezasına çarptırılan Callum’a, genetik hafızaları okuyan Animus makinesi sayesinde atalarının hayatlarını tecrübe edebilme şansı sunulur.

 “İki filmde bir anda oynamış gibi hissettim.” diyor Fassbender. “Aguilar kesinlikle aileden birisi ve aileye inanıyor. Callum ise biraz serseri ve hayatı boyunca bazı yanlışları olmuş. Pek bir şeye inandığı söylenemez.”

Abstergo’nun görünen amacı Callum’un şiddet eğilimi bulunan genetik köklerine ulaşabilmektir. Ancak Abstergo, Tapınak hareketinin modern kılıfıdır ve gerçek amacı Callum’un Assassin genetiğini takip edip geçmişte sır olarak kalmış gizemlere bir cevap bulmaktır. Bu konu oyunların da ana temasıdır ancak çoğunlukla geçmiş zamanda geçirilen zamana odaklanır. Film modern zamana oyunlarda olduğundan daha fazla zaman ayırıyor.

Vizyon tarihi: 23 Aralık 2016 (2s 20dk)

Yönetmen: Justin Kurzel

Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons

Tür: Aksiyon, Bilim kurgu

Ülke: ABD, Fransa

İlginizi Çekebilir  Bakan Ahmet Arslan Robotla Tartıştı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ayıp değil mi? Olduda kazandık. Etiketlediğimiz 3 arkadaştan birini götürebiliyoruz. Hadi gönlümüz el vermedi biz gitmedik, 3 kişiden yine birisini gönderemiyoruz. Sonuç olarak crit atsakta boss’un bir hamlesi kalıyor. En iyisi yol yakınken hiç bulaşmamak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu