Haberler

Antik Mitolojiye Aralanan Kapı: ConEtu’17 Etkinliğini Kaçırmayın!

Bu sene Helenistik teması ile ziyaretçilerine dolu dolu alt kültür şöleni yaşamayı hedefleyen ConEtü, ikinci defa gerçekleşiyor. Bu sefer temalarını “Antik Yunan Mitolojisi | Tanrılar vs Titanlar” olarak belirlemişler. EtuBKFT’nin yardımlarıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ConEtü’17 için bizlere kapılarını açıyor. 17-18 Haziran (2017)‘de gerçekleşecek olan bu etkinlikte çeşitli etkinlikler bizleri bekliyor.

Neler Bizi Bekliyor?

Her etkinliğin olmazsa olmazı birçok stant etkinliğe misafir edilecekken, FRP ve kutu oyunu masaları kurulacak, yerinde duramayanlar için ise LARP oyunları hazır olacak. E-Spor ile ilgilenenler tabii ki unutulmamış ve CS:GO, Dota, LoL turnuvalarıyla beraber konsol oyunlar da etkinliğe eklenmiş. Alt kültür dedik, Cosplayerları da unutmayalım. Temanın dışında kostümlerin giyilmesine de izin verilmiş ve ayriyeten isteyenler Cosplay yarışmalarına da katılabilecekler. Bunun yanında ödül avı, bilgi yarışmaları ve birçok sürpriz eğlence de katılımcıları bekliyor olacak. Etkinliğe giriş ücretsiz olup sadece FRP ve Cosplay yarışmasına katılmak isteyenler için 5 TL , LARP için ise 10 TL gibi ideal bir ücret konmuş.

Hades ve Persephone Cosplayi

Ulaşım

TOBB Üniversitesi’ne ulaşmak için Kızılay Güven Park’tan kalkan Beştepe- TOBB Üniversitesi dolmuşlarına binebilirsiniz. Okul, Armada Alışveriş Merkezi’ne de 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Tam adresi ise:

TOBB Üniversitesi/ Sosyal Tesisler
Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Cd. No:43, 06560 Çankaya/Ankara, Türkiye

Mekan

İki gün için farklı mekanlar ayarlanmış, aman kafanız karışmasın. Etkinlik ilk gün Sosyal Tesislerde olacakken 2.gün Teknoloji Merkezi Binasında olacak.

Cosplay Yarışması ve Kuralları

Kişisel ve Cosplay grupları yarışmaları Cumartesi, tematik yarışma ise Pazar günü olacak. İlk gün salonda video ve müzik kullanabilecekken ikinci gün meydan gösterisi tarzında yapılacak yarışmada, gösteri için ses efekti ya da müzik kullanılabilecek. Jürilerde ise Valendra Cosplay and Art, Biki Cosplay ve Miray Songün‘ü görüyoruz.Kazananlara ise bireysel kategoride 300 TL, grup kostümlerinde 400 TL, tematik kostümlerde 150 TL ve mansiyon ödülü olarak da 100 TL verilecek. Yarışmaya ve etkinliğe katılan herkese de sürpriz hediyeleri olacaklarını belirterek daha da merak etmemize sebep oldular.

Daha detaylı bilgi ve GM kayıtları için ConEtü’nün internet sitesi ve Facebook etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz. Ankara’da olan herkesi bu güzel etkinliğe beklerim. Pazar günü etkinlikte GM olarak ben de bulunacağım, gelin sohbet edelim. Ayriyeten Nurbike Erbek’e de yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Yapmasam olmazdı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Nereden Bulacağım Bu Frp Haritalarını?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.