Haberler

Ankara’nın Vampirleri Blut Bar’da Buluşuyor

Düş Diyarı Meddahları, Ankara’da düzenli olarak devam edecek bir Vampire: The Masquerade LARP‘ı için kolları sıvadı. LARP’ın ilk tanıtım videosunu yayınlayan ekip, oyunu hem sistemsel olarak geliştirmeye hem de kurgusunu yazmaya devam ediyor.

Ayda bir toplanması planlanan Blut Bar LARP, Ankara’daki vampir camiasında gerçekleşmiş bir yıkımın sonrasını ele alıyor. Camarilla, Sabbat gibi vampir mezheplerinin ve yaşlıların yok olduğu Ankara’da, sağ kalanlar iki yıl boyunca saklanmak zorunda kalmıştı. Şimdi, eskiden beri tarafsız bir bar olan Blut Bar’ın yeniden açılmasıyla, kalanlar için yeni bir umut ışığı doğdu.

Ayda bir toplanmanın yanı sıra karakterlerin bir ay boyunca neler yaşadıkları da oyunun bir parçası olacak. Ekip bunun için bir sistem geliştirdiğini belirtti.

Oyuncuların karakter özgeçmişlerinin de kurguda büyük etkisi olacak. Daha önce tek seanslık LARP’larla ve önceden hazırlanmış karakterlerle tecrübeleri olan ekip, oyuncuların oyun yöneticileri tarafından verilen görevlerin peşinde koşmasının karakterleri oyuncuların istediği kadar derinleştirmediğini düşünüyor. Bu defa oyuncuların kurgu yaratımında büyük payları olmalarını istediklerini, oyuncuların katkılarının kurgunun ve gidişatın en az yarısını oluşturmasını istediklerini söylüyor.

Ekibin fikri şu şekilde: Bu LARP’ı biz başlatıyoruz ama gecenin sonunda Blut Bar’ın hepimizin LARP’ı olmasını istiyoruz.

Oyun bilgisi:

Ankara’da neyin sebep olduğu belli olmayan vampir yıkımından sağ kurtuldun. İki yıldır saklanıyordun ya da çok düşük profilde hareketlerle gecenin içinde yolunu bulmaya, pozisyonunu sağlamlaştırmaya çalışıyordun. Ancak belki de durum korktuğun kadar kötü olmamıştır: Camarilla ve Sabbat’ın yıkım öncesi kudretlerinden geriye dair hiçbir şey kalmadığını biliyorsun. Tanıdığın tüm mezhep yaşlıları ya yok edildiler ya da ortadan kayboldular.

Şimdi Blut Bar’ın tekrar açılmasıyla Kindred camiası canlanacak. Oraya gelecek olanların tabi ki kendi planları ve kumpasları olacak ve maskeli balo (ve belki de cihat) yeniden başlayacak.

Yıkım öncesinde, gecenin içindeki rolün ne olmuş olursa olsun, başarıların ve başarısızlıkların seni çeşitli zincirlere vurmuş ve limitlere sokmuş olsa bile, şimdi temiz bir sayfa açabilirsin. Kendine şehirde sana uygun bir yer bulmayı, çökmüş boşlukları doldurmayı planlayabilirsin. Ya da eskiden kalan planlarına devam etmeyi seçebilirsin.

Şunu biliyorsun ki, küle boyanmış topraktan zaman içinde daha bereketli ekinler yetişir.

LARP’a kayıt için bilinmesi gerekenler:

1- Herkes en fazla 2 klan seçebilir. Seçilen üçüncü bir klan dikkate alınmayacaktır. Toplam 15 oyuncu seçilecektir.

2- LARP her ay düzenli olarak toplanılan devamlı bir etkinlik olacaktır, bu yüzden her karakterin senaryoda büyük etkileri olmasını istiyoruz. KARAKTERLERİ BİZLER SİZE VERMEYECEĞİZ. İLK ETAPTA OYUNCULAR KENDİLERİ YAZACAKLAR DAHA SONRA OYUNCULAR VE OYUN YÖNETİCİLERİ KARAKTERLERİ GELİŞTİRECEKTİR.

3- Her oyuncu seçtiği her klan için EN AZ 2 paragraflık karakter geçmişi yazmaları gerekmekte.

4-Seçilen karakterlerin senaryoya dahil edilmeleri oyun yöneticileri ile oyuncular arasında sağlanacaktır. Bu süreçte oyun yöneticileri ile çalışmayan karakterler kontenjandan düşürülecek yerine yeni oyuncu veya karakter getirilecektir.

Etkinliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Tanıtım videosu

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Naruto Shippuuden'de Fillerlar Nihayet Sona Eriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.