Haberler

Amazon, Türkiye’ye Ücretsiz Kargo Seçeneğiyle Artık Türkçe

Amazon.de sitesinden alışveriş yapan Türk kullanıcılar, artık kendi dillerinde sitede gezinebilecek, milyonlarca ürünü Türkçe isimlerle keşfedebilecek ve müşteri hizmetlerinden Türkçe e-posta ve telefon desteği alabilecek.

Amazon, 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerde Türkiye’ye ücretsiz kargo hizmeti de sunacak.

Amazon’un Türk müşterileri, Amazon.de adresinde tercih edilen dil seçeneğini Türkçe’ye çevirerek alışveriş deneyimlerinde artık yeni bir kolaylığın keyfini sürebilecek. Ayrıca 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerde sunulan ücretsiz gönderim hizmeti de, Amazon.de’yi Türk müşteriler için cazip bir alışveriş noktası kılıyor.

amazon-sign

İlk aşamada, milyonlarca ürüne ve Amazon.de web sitesinin “Hesabım” gibi kullanışlı bölümlerine Türkçe erişim mümkün olacak. Bu hizmet kapsamında, kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinme kolaylığının yanı sıra müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek. Ayrıca sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Zamanla Türkçeleştirmiş yeni sayfa ve özellikler de eklenecek.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz.”

Amazon.de müşterileri, 25’ten fazla kategorideki ürüne Amazon’un güvenilir ve hızlı lojistik ağıyla sunduğu teslimat hizmetiyle ulaşabilecek. Amazon.de’nin Türkçe dil seçeneğine masaüstü ve mobil tarayıcılardan erişilebilecek ve Türkçe dil seçeneği daha sonraki ziyaretler için müşterilerin profiline kaydedilecek.

amazon-sign-boxes

İlk aşamada Türkçe erişime açık ana özellikler şunlar:

  • Amazon.de’yi Türkçe kullanma
  • Sayıları sürekli artan milyonlarca ürüne ait isim ve başlıklar
  • Türkçe e-posta ve telefon desteği sunan müşteri hizmetleri
  • En çok ziyaret edilen destek sayfaları
  • “Hesabım” bölümü ile sipariş ve kargo bilgileri

Müşterilerin, Amazon.de’yi Türkçe kullanmak için sitenin üst kısmında yer alan gezinti çubuğundaki dünya simgesine tıklayarak “Türkçe – TR” bağlantısına tıklamaları yeterli.

Amazon.de’nin 2015 yılında İngilizce, Ağustos 2016’da Flemenkçe ve Ekim 2016’da Lehçe hizmete sunulmasının ardından Türkçe, Amazon.de dil seçenekleri arasında dördüncü yabancı dil olarak yer alıyor. Türkçe dil seçeneğiyle, sitenin Türk ziyaretçileri daha bilinçli alışveriş kararları alabiliyor; satıcılar ile tedarikçiler ise, iş hacimleri ne olursa olsun, Türkçe konuşan müşterilere de ulaşarak işletmelerini daha geniş bir uluslararası ölçeğe taşıyabiliyorlar.

Artık ülkemizde bulamadığımız fantastik malzemelerimizi buradan alabiliriz.

Hemen buradan siteye girebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Hayvan Mezarlığı Filmine Ön Gösterim Davetiyemiz Var!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bir kere burada fiyatlar EUR. Aynı ürün amazon.com da USD. Bir ürün amazon.com da 88 Dolar iken, amazon.de de aynı ürün 99 EUR. Yemişim Türkçe desteğini. Google translate ile bile online chat bölümünden derdinizi anlatabiliyorsunuz.

  2. Yanlış bilgiler verilmiş yorumlarda hemen düzelteyim. Fiyatlar euro üzerinden ancak vergi dahil gözüküyor. Yani ürünleri hesaplarken %17 daha düşük hesaplamak gerekiyor. 29 euro bedava kargo yazan yer ise almanya ve ingiltere için geçerli Türkiye için 49 euro – vergi olduğu için 41 euro gibi bir meblağya geliyor.

  3. amazon icinde baska firmalarda var satis yapan. kargo fiyatlari onlarla alakali. satis ve yollama kisminda amazon yazmasi gerekli. ama buna ragmen gümrük anlasmalari sebebiyle bazi ürünlerde kargo istenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu