Haberler

Amazon Türkiye İçin Tarih Belli Oldu

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu Amazon‘un Türkiye‘de kullanıma gireceği tarih belli oldu. Amazon Türkiye çok yakında hizmete başlayacak.

Geçtiğimiz yıl Türkçe hizmete ve binlerce üründe ücretsiz kargo imkanı sunmaya başlayan Amazon’un Türkiye’de hizmete gireceği tarih belli oldu.

Online alışveriş platformu Amazon’un Türkiye’de kendi online alışveriş mağazasını kuracağı uzun süredir konuşuluyordu.  Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay Amazon’un Türkiye’de hizmet vermeye başlayacağı tarihi açıkladı. 

Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Çağatay, Amazon’un 2018 yılı Temmuz ayında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapacağını açıkladı. 

Amazon geçtiğimiz aylarda yaptığı resmi duyuru ile Avrupa’daki merkezleri için Türkiye’den de yazılım mühendisleri alacağını duyurmuştu.

Ancak söz konusu iddia ile ilgili Amazon’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. 

Bizim bu konuda beklentimiz Amazon Türkiye’nin sadece bir internet satış sitesinden farklı olması. Mesela Amazon.com’da satılan ürünlerin de kargo avantajlarıyla hatta belki Türkiye’deki depolardan gönderilmesi. Hatta belki Amazon Kindle’ın da ülkemizde aktif şekilde kullanılması olacaktır. Bu konuda neler olacak göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Buzdan Star Wars Heykelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu