Haberler

Alacakaranlık Dergi 7. Sayısı ile Raflarda

Korku sineması ve korku konseptine özel ülkemizdeki tek dergi olan Alacakaranlık Dergi, 7. sayısı ile raflarda yerini aldı. Bu sayıda özellikle Testere sesleri kulaklarımıza çalınıyor.

Testere sesleri!

Ağustos ayının sonlarında hayatını kaybeden Amerikan korku sinemasının unutulmaz yönetmenlerinden Tobe Hopper’ın muhteşem mirası The Texas Chain Saw Massacre serisinin yeni filmi vizyona girmeden önce, bu modern şiddet anlatısını Anıl Koç HİÇ BİTMEYEN KATLİAM adlı yazısında detaylı bir şekilde incelerken, ön kapakta ressam Fatih Matto ve arka kapakta old school dövme sanatçısı Tuğçe Türksoy, Leatherface’e hayat veriyor.  Yazı ve çizimlere ek olarak Aaron Williams’ın Tobe Hooper röportajı, BİR FİLMİ YENİDEN DENEYİMLEMEK: TOBE HOOPER, Deniz Cansever’in çevirisiyle Alacakaranlık okurlarıyla buluşuyor.

Klasik Döneme Bakış, Giovanni Scognamillo’nun ilk izlediği filmlerden biri olan Island of Lost Souls üzerine farklı bir bakış açısı sunan BAKMADAN İTAAT: ADADAKİ KAYIP ÖZNELLİK adlı makalesiyle Burak Bayülgen, klasik dönemden önemli bir yapımı inceliyor. Yine Klasik dönemden iki unutulmaz yapım olan Black Moon ve White Zombie üzerinden Gökay Aktan, klasik dönem korku sinemasında sömürgecilik tasvirlerini incelediği makalesiyle emperyalizm ve sömürgecilik ilişkisini inceliyor.

Son Gulyabani Mehmet Berk Yaltırık, bu kez de Yeşilçam’dan unutulmuş bir korku komedi filmi olan 1975 yapımı Sevimli Frankenştayn’ı Alacakaranlık okurlarıyla paylaşıyor. Sevimli Frankenştayn, Alacakaranlık çizerlerinden Merve Vural’ın çizgileriyle buluşuyor.

Karanlığın kadınlarında ise Semra Doll, ASLINDA İYİ BİR CADI: FAIRUZA BALK yazısıyla Fairuza Balk’ın rol icabı cadılıktan vikanlığa olan macerasını anlatırken; Kaya Özkaracalar, Dracula ve Oğlanlar adlı araştırmasında kayıp gay vampir filmlerinin izlerini sürüyor.

Beril Köroğlu, bu ay da sıra dışı bir makaleyle korku sinemasına farklı bakış açıları getirmeye devam ediyor ve 80’li yıllarda endüstriyelleşen fitness ve zayıflama sektörünün korku sinemasına yansımalarını, ÖLDÜREN SPOR: KORKU SİNEMASINDA FITNESS adlı yazısıyla değerlendiriyor.

Bu dopdolu sayıyı gazete bayileri ve dergi satan her yerde bulabilirsiniz. Kaçırmayın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fantasturka'nın Filmleri Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.