Haberler

Adventure Time’ın Arkasındaki Stüdyo, Castlevania Animasyonu İçin Çalışmalara Başladı

Adventure Time ve Fairly Odd Parents gibi en sevilen çizgi film serilerinin arkasındaki isim, Frederator Studios, Castlevania için planladığı animasyon serisine yıllardır can vermek için uğraşıyordu. Stüdyonun kurucusu Fred Seibert’in kariyeri ile ilgili konuştuğu Nick Animation Podcast’te verdiği ipuçlarına bakılırsa Frederator nihayet Castlevania animasyon serisini hayata geçiriyor.

Frederator, bir Konami yapımı olan, karanlıklarda yaşayan canavarları tokatlama konusunda muazzam bir yeteneğe sahip olduğunu fark eden Belmont Ailesi’nin üyelerini oynadığımız, bilgisayar oyunları tarihinin en başarılı ve en sevilen aksiyon oyunlarından biri olarak nitelendirilen Castlevania’nın uyarlama haklarını uzun bir süredir elinde tutuyordu fakat kağıt üzerindeki projeleri gerçekleştirme uğraşları yıllar boyunca bir türlü başarıya ulaşamamıştı.

2015 yazından beri ortalıkta dolaşan, Judge Dredd filminin yapımcısı Adi Shankar’ın animasyon Castlevania uyarlaması için Frederator ile görüşmelere başladığı dedikodularının arkasında da bir gerçeklik payı olduğunu Seibert, Nick Animation Podcast’te şu sözlerle doğruladı;

“Üzerinde çalıştığımız ve isimsiz kalması gereken bir proje var, son 30 yılın en ünlü bilgisayar oyunlarından biri ve tam 12 yıldır bir türlü gerçekleştiremediğimiz bir proje. Fakat oyun, mükemmel karakterlere ve hikayelere sahip. Nihayet resmi olarak başlayabildik.”

Seibert isim vermemiş olsa da stüdyonun, Castlevania’nın uyarlama haklarını yıllardır elinde tuttuğunu ve serinin geçtiğimiz Eylül ayında 30 yaşına girdiğini göz önünde bulundurursak, hangi bilgisayar oyunundan bahsettiğini çıkarmak pek de zor olmuyor.Adi Shankar’ın gerçekten de projenin yapımını üstlenip üstlenmeyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. Belmontlar yakında Dracula Kulesi’ni bir kez daha ziyaret edecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir  Loot Crate Bizi Post-Apokaliptik Dünyalara Götürüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu