Haberler

60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışması Sonuçları Açıklandı

60-kelime-fantastik-oyku-banner

Frpnet ve Kayıp Rıhtım ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz 60 Kelimelik Fantastik Öykü Yarışması kazananları belli oldu.

İlgili Makaleler

Yarışmamıza 500’den fazla katılımcı, 600’den fazla öyküyle iştirak etti. Bunların her biri jüri üyelerimizce tek tek okundu ve değerlendirildi.

Yarışmaya katılan öykülerin büyük bir çoğunluğu konu olarak birbirine çok yakındı. Yaşı küçük okurlarımız da gönderdikleri öykülerle yüzümüzde sıcak bir tebessüm oluşturdular, kendilerine ayrıca teşekkürler. Bir de çok beğendiğimiz ama 60 kelime sınırını aşan öyküler vardı tabii… İçimiz cız ederek eledik kendilerini, iki kere üzgünüz.

kitap-book-gemi

Yine de ilk üçü belirlemek bizim için zor oldu. Çünkü son 10’a kalan öykülerin 10’u da bizim için cidden güzeldi. Ama sonuçta bu bir yarışma ve bir birincinin seçilmesi gerekiyor. Ve işte ilk üçe girmeye hak kazanan yarışmacılar:

1- “Dağdan Uçan Adam” öyküsüyle Oğuzhan Kavakçı – (Bilimkurgu Klasikleri Seti + Titana Saldırı Seti + Bradbury Kitabı)

2- “Benim Adım Zaman” öyküsüyle Umut Olcay Akay – (Silo & Vardiya + Masallar Seti + Bradbury Kitabı)

3- “Kansız Müstecep” öyküsüyle Tolga Aydın – (Ms. Marvel + Bradbury Kitabı)

Kazananları hem Frpnet hem de Kayıp Rıhtım ekipleri adına gönülden tebrik ediyoruz. Kendileriyle kısa sürede iletişime geçilecek ve ödülleri teslim edilecektir. Ayrıca ilk üçün yanı sıra son elemelere kalan ve diğerlerine nazaran daha çok beğendiğimiz öyküleri bir PDF kitapçığı olarak sunmayı düşünüyoruz. O da yakın zamanda yayınlanacak.

Tüm katılımcılarımıza ve değerli sponsorlarımız İthaki Yayınları’na, MonokL Kitap’a, Arkabahçe Yayıncılık’a ve Gerekli Şeyler’e çok teşekkür ediyor, kazananları bir kez daha tebrik ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  Ejderha Rehberliğinde Orta Dünya Hikayeleri

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yakin zaman nedir anlamıyorum. 600 öykü diyorlar hepi topu 60 kelimelik öyküler. Ayrıca birçok kişi görmedi.Once insanları küçümseyen alaycı bir yazı ile sonuçları açıkladılar. Daha sonra yazıyı düzelttiler. Bir iş yapıyorsunuz düzgün yapın arkadaş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu