Haberler

10 Kasım’da Devler Kapışacak, Sizce Kazanan Kim Olacak?

fallout-starcraft

10 Kasım tarihi; Ulu Önder, büyük lider ve Ata’mız Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm tarihi ancak bu sene bu tarih farklı şekilde de hatırlanacak.

Fantazya tutkunlarının uzun zamandır beklediği iki oyun -ne yazık ki- aynı tarihte çıkıyor. Fallout 4 ve Starcraft II: Legacy of the Void.

Oyuncuların uzun süredir beklediği iki oyun da 10 Kasım 2015 tarihinde raflardaki yerini alıyor. Bu durum sadece iki oyunu değil aynı zamanda dünyanın en büyüklerinden iki oyun firmasını da karşı karşıya getiriyor. Blizzard ve Bethesda da piyasa yarışına girecekler. Olay bununla da kalmıyor, strateji ve rol yapma oyunu türleri de kapışacaklar.

10 Kasım günü sizin seçimleriniz nasıl olacak?

Hangisini oynayacaksınız?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sizce hangisi daha başarılı?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sevdiğiniz?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İlginizi Çekebilir  Yoksa Fallout Filmi Mi Geliyor?

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Tabii ki Fallout 4 ve tabii ki Bethesda… Blizzard kendini 3 markaya kapattı, gömdü başını takılıyor ama o markalarda eski ihtişamlarında değil artık.

 2. Haklısın dostum ama hangisi daha başarılı denmiş. Blizzard daha başarılı oluyor çünkü daha fazla kazandıklarını tahmin ediyorum.

 3. 3 marka? Pardon da Hearthstone, Heroes of the Storm ve Overwatch’tan haberin yok herhalde :) Fanboy değilim ama bunlar gerçekler. Özellikle Hearthstone’dan oldukça iyi paralar kazanıyor Blizzard.

 4. Hearthstone, Heroes of the Storm ve Overwatch tabii ki biliyorum (oynamadım ama duyuyor okuyor görüyorum) ama bunların daha marka haline gelmediğini kabul edersiniz. :) Firmayı taşıyan 3 marka var ve firma da bunlar üzerinden oynuyor Warcraft kafada olmak üzere yancıları da Stracraft ve Diablo gerisi zaten şu an mevzuu bahis değil bence kesinlikle.

  Bence para kazanmaları başarı ölçütü değil. Çok dandik bir oyun bile her an biraz popüler olunca çok para kazanabiliyor ki örnekler çok fazla. Başarı ne yaptıklarında eh Starcraft 2, Diablo 3 ve artık ne yazık ki Warcraft ne halde biliyoruz sanırım.

  Bence Bethesda kesinlikle çeşit, sunduğu oyunlar ve içeriklerdeki ilerleme olarak Blizzard kadar büyük olmasa da ondan daha başarılı bir firmadır. Bu benim görüşümdür katılmaya bilirisiniz ama eminim ki düşününce başarının çok satmak ile para kazanmak ile alakasız olduğunu kabul edersiniz.

 5. Bir şey daha eklemek isterim ki zaten saydığınız 3 oyndan 2 si warcraft’ın ekmeğini yemekte…

 6. hs warcraft ın yan markası zaten. Heroes of the storm herşeyi karışık çerez gibi toplamış overwatch daha çıkmadı bile. Ana renkler Diablo Warcraft Starcraft ara renkler dota (1) hots hs overwatch vs vs

 7. 20 yıldır oyun oynuyorsun da Dota’nın ilk MOBA oyunu olmadığından haberin yok. Her gördüğü MOBA’yı “Dota çakması bu” gibi yorumlayan tiplerden olduğun belli. Aeon of Strife adını duymamışsındır bile, oraya hiç girmiyorum.

  HotS mükemmel bir oyun olmasa da bana ve birçok kişiye göre gayet zevkli, “hero arena” kategorisinde kendine has bir oyun. Hearthstone’u ben de pek sevmesem de başarılı bir oyun olduğunu düşünüyorum. WoW sadece WoD’un son zamanlarında çuvalladı. Bunun nedeni ise verdikleri sözü yerine getirmemeleriydi. (Yeni içerik falan…) Ki bunu da Legion’a yüklendiklerinden yerine getirmediklerini söylediler. Diablo 3 son zamanlarda giderek daha iyi bir hale geldi. Şimdi bir Diablo 2 değil, orası doğru ama hiçbir şey denmeyecek şekilde eleştirilmeyi haketmiyor. Hatta Blizzard son değişiklerini sürdürürse bir Diablo 2 seviyesine gelebileceğini düşünüyorum Diablo 3’ün… Bu arada sadece hatalı-eksik bilgilerini düzeltmeye çalıştım ve ufak bir eleştiri ile kendi düşüncelerimi belirttim, yanlış anlaşılma olmasın.

 8. Bir RTS ile RPG’yi karşılaştırmak ne kadar doğru bilemiyorum. Zaten birçok kişinin tercihi RPG ve SC gibi multiplayer açısından fazlasıyla hardcore bir oyunun pek fazla tercih edilmeyeceği bariz. Hikaye olarak sorsanız daha mantıklı olabilirdi.

 9. yanlış anlaşılacak bir şey yok da o şöyle tiplerdensin filan muhabbeti hiç hoş olmamış yok aeon of strife dan dem vurmuşsun hatalı-eksik bilgilerimi düzeltmişsin.sen yanlış anlamışsın ya da mevzunun özünü yakalayamamışsın.canın sağolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu