Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Terry Pratchett’ın Son Diskdünya Romanı “The Shepherd’s Crown” İçin Tarih Açıklandı

Terry Pratchett’ın Son Diskdünya Romanı “The Shepherd’s Crown” İçin Tarih Açıklandı

shepherds-crown-terry-pratchett-banner

Geçtiğimiz ay hayata gözlerini yuman fantastik edebiyatın eğlenceli ve usta kalemi Terry Pratchett‘ın yazdığı son Diskdünya romanı yayına hazırlanıyor.

Uzun yıllar alzheimer hastalığı ile boğuşan Pratchett, ölmeden önce Diskdünya serisi için bir kitap daha yazdığını belirtmişti. İşte o kitap “The Shepherd’s Crown” raflarda yerini almak için gün sayıyor.

shepherds-crown-terry-pratchett-novelPenguin Random House Yayınevi, “The Shepherd’s Crown” (Çobanın Tacı) isimli romanı 10 Eylül 2015 tarihinde yayınlayacağını duyurdu. Terry Pratchett bu kitabı 2014 yazında tamamlamıştı. Bu sayede dünya çapında 85 milyondan fazla satan Diskdünya serisinin son kitabı da raflardaki yerini alacak.

Serinin 40. kitabı olan The Shepherd’s Crown aynı zamanda hem e-kitap hem sesli kitap olarak yayınlanacak. Kitabın 300 sayfa civarında olması bekleniyor.

Pratchett’ın yarattığı Diskdünya serisi bu kitapla sona ermez diye düşünüyoruz. Başka yazarlar yine bu dünyayı yaşatmaya devam ederler diye umuyoruz ancak ne olursa olsun The Shepherd’s Crown kitabı, büyük ustanın Diskdünya ile vedası olacak.

Kitabın koleksiyonculara özel bir basımının da yapılacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir  FRP Oyunlarının Tarihçesi Bu Kitapta Toplanıyor - Designers & Dragons

diskdunya