Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Patrick Rothfuss’un “Sessizliğin Müziği” Kitabı Geliyor

Patrick Rothfuss’un “Sessizliğin Müziği” Kitabı Geliyor

sessizligin-muzigi-banner

Patrick Rothfuss‘u, İthaki Yayınları’nın dilimize kazandırdığı “Kralkatili Güncesi” serisi ile tanıdık. Kendisi de zaten fantastik edebiyat dünyasına yine bu seri ile sağlam giriş yaptı.

Rüzgarın Adı ve Bilge Adamın Korkusu kitapları ile okuyucuları büyüleyen, serinin devam kitabı için merakta bırakan yazar, bu sefer Sessizliğin Müziği kitabı ile okuyucuların karşısına çıkıyor.

İthaki Yayınları, bu gizem dolu kitabı da yakında raflara çıkaracak. Yayınevinden Alican Saygı Ortanca, kişisel sosyal medya hesabında kitabın düzeltisinin başladığını duyurdu.

sessizligin-muzigi

Yazdığı açıklamada; “Tam gaz devam! Sessizliğin Müziği’nin redaksiyonu başladı, Nisan ortasında raflarda.” dedi.

Orijinal adı “The Slow Regard of Silent Things” olan kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Üniversitenin derinliklerinde karanlık bir yer var. Burayı çok az kişi bilir. Burası, kadim bir tüneller ağının bir parçası ve unutulmuş odalardan oluşuyor. Genç bir kadın, Underthing’in genişleyen tünellerinde tıkılı kalmış, bu unutulmuş yerin kalbinde kendisine yer bulmuş. Bu kadının adı Auri ve kendisi gizemlerle dolu.

Sessizliğin Müziği; başlı başına, Auri’nin yaşamına bir bakış ve onun yaşamının kısa bir özetidir. Bu hikaye ile Auri’nin gözlerinden onun ürkütücü ve şen yaşamına bakma fırsatı bulacağız. Ayrıca kitap aracılığı ile okuyucu, sadece Auri’nin bildiği şeyleri de öğrenme şansı bulacak.

Gizem ve gizlerle dolu Sessizliğin Müziği, parçalanmış bir dünyada yaşamaya çalışan parçalanmış bir kızın öyküsünü anlatıyor.

Kitabı heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Diskdünya Serisinden Yeni Kitap - Küçük Tanrılar