Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat

FRPNET Edebiyat

Fantastik kurgu, bilimkurgu ve çizgi roman gibi fantazya türlerine ait son haberleri ve en yeni kitapları bu bölümde bulabilirsiniz.

Asimov’un Vakıf Serisi Yeniden Raflarda

İthaki Yayınları, 25 yıl aradan sonra ünlü bilimkurgu yazarı Isaac Asimov’un “Ben, Robot” eserini Bilimkurgu Klasikleri arasında yayımlamıştı. İthaki Yayınları bu kez de yıllardır baskısı bulunmayan Vakıf serisini yeniden raflara taşıdı.

Devamını Oku »

Stanislaw Lem’in Yenilmez Kitabı İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nde

Polonya asıllı ünlü bilimkurgu yazarı Stanislaw Lem‘in kitapları uzun zamandır İletişim Yayınları tarafından yayınlanıyordu. Şimdi ise yazarın Yenilmez isimli bilimkurgu kitabı, İthaki Yayınları Bilimkurgu Klasikleri serisi altında yerini aldı.

Devamını Oku »

Doğu Yücel’den Bir Kara Roman – Kimdir Bu Mitat Karaman?

Daha önce yazdığı; Düşler, Kâbuslar ve Gelecek Masalları, Hayalet Kitap ve Varolmayanlar gibi fantastik eserleriyle tanınan Doğu Yücel, bu sefer mizah öğeleri de içeren bir kara roman olan Kimdir bu Mitat Karaman? isimli romanıyla karşımızda.

Devamını Oku »

Dünya Fantezi Ödülü 2017 Kazananları Belli Oldu

2 – 5 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen World Fantasy Convention‘da verilen Dünya Fantezi Ödülleri‘nde bu yılın kazananları belli oldu.

Devamını Oku »

Yeni Mass Effect Kitabı Mass Effect: Annihilation Yolda!

Son 10 yılın en iyi bilimkurgu rol yapma serilerinden biri olan Mass Effect’in kitaplarına bir yenisi ekleniyor. Mass Effect: Andromeda’nın aldığı, facia boyutunda diyebileceğimiz tepkilerin ardından uzun süredir sessizliğini koruyan ve Andromeda için herhangi bir ek içerik çıkarmayacaklarını açıklayan Bioware, geçtiğimiz Çarşamba günü resmi blog sayfası aracılığıyla yeni Mass Effect kitabı, Mass Effect: Annihilation‘ı duyurdu.

Devamını Oku »

Charles Dickens ve Edgar Allan Poe’ya İlham Veren “Grip” İsimli Kuzgun

Edebi eserler arasında unutulmaz olarak anılan pek çok eser, aslında yaratım süreçlerinde oldukça ilginç ayrıntılar barındırır. Öyle ki yazarın yaşamıyla doğrudan ilgili olan bu ayrıntılar, çoğu zaman kendi iç dinamiğini yaratarak süreklilik kazanır. Bu sayede ortaya çıkan eser ya da eserler, etki alanlarını olabildiğince geniş bir alanda canlı tutarlar.

Devamını Oku »

Yılda 200 Kitap Okumak Mümkün

En son ne zaman kitap okudunuz hatırlıyor musunuz? Bu soruya ülkemizdeki pek çok kişinin cevap vermesi için bir süre düşünmesi gerekebilir. Bunun için de hepimizin çok sağlam bahaneleri olduğuna eminim.

Devamını Oku »

36. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı Başladı

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı yeniden kitapseverlerin ziyaretlerini bekliyor. Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı‘nın 36.’sı başlıyor. Bu yıl da bir çok yazar yine okuyucularla buluşacak.

Devamını Oku »

J.R.R.Tolkien’in Kullervo’nun Hikayesi Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Geçtiğimiz Ağustos ayında ilk defa gün yüzüne çıkan Kullervo’nun Hikayesi, Çiğdem Erkal İpek çevirisi ve İthaki Yayınları aracılığıyla raflardaki yerini aldı.

Devamını Oku »

Tasarımcının Koleksiyonu: Livt’in Yargısı Kitabı Raflarda

Nail Ekşi‘nin yazdığı fantastik türdeki Tasarımcının Koleksiyonu: Livt’in Yargısı kitabı raflarda yerini aldı. Okuyucuyu yeni ırklarla da tanıştıran hikayede doğaüstünün gücüne tanık olacaksınız.

Devamını Oku »