Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat

FRPNET Edebiyat

Fantastik kurgu, bilimkurgu ve çizgi roman gibi fantazya türlerine ait son haberleri ve en yeni kitapları bu bölümde bulabilirsiniz.

Lovecraft’ın Külleri Kitabıyla Lovecraftyen Bir Gizeme Tanık Olun

H.P. Lovecraft‘ın yarattığı gerilim ve dehşet dolu mitos tüm dünyayı etkisi altına almışken bunun etkilerinin günümüzde de yaşandığı bir olaya tanık olun. Nick Mamatas‘ın kaleme aldığı Lovecraft’ın Külleri, gizemli bir atmosferde sırlarla dolu ilginç bir olayı bizlere sunuyor.

Devamını Oku »

2016 Nebula Ödülleri Kazananları Belli Oldu

Bilimkurgu sektörünün önemli ödüllerinden olan Nebula Ödülleri, SFWA (Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği) tarafından düzenlenen hafta sonu etkinliğinde sahiplerini buldu.

Devamını Oku »

Aleksandr Belyaev’in Başyapıtı Su Adamı Kitabı Çıktı

İthaki Yayınları, Bilimkurgu Klasikleri serisine devam ediyor ve bizleri yeni bilimkurgu kitaplarıyla buluşturuyor. Bilimkurgu Klasikleri serisinde yeni kitap Aleksandr Belyaev‘in yazdığı Su Adamı oldu.

Devamını Oku »

Roshani Chokski’nin Son Dönemde Ses Getiren Yıldızlara Sarılı Kraliçe Kitabı Çıktı

Yabancı Yayınları, son dönemlerde önemli başarılar gösteren Yıldızlara Sarılı Kraliçe isimli kitabı dilimize kazandırdı.

Devamını Oku »

Harry Potter’ın El Yazması Özel Ön Bölümü Çalındı

J.K. Rowling‘in Harry Potter serisini yaratmadan önce kaleme aldığı ve Harry Potter serisinin ön bölümü niteliğindeki hikaye çalındı.

Devamını Oku »

Humble Bundle’dan Nebula Ödülleri Seçkisi!

Hazırladıkları setler ve bu setlerin fiyatlandırmaları ile tanıdığımz Humble Bundle, ödüllü bilimkurgu kitapları ile ilgili yeni setiyle bilimkurgu severle mükemmel bir fırsat sunmakta. “The Science Fiction and Fantasy Writers of America” tarafından sunulan set ile Nebula ödüllü ve Nebula ödülü adayı yazarlar bir araya geliyor.

Devamını Oku »

İnsana ve Doğaya Dair Bir Kurt Adam Romanı – Dakhumn

Erdem Şimşek’in ilk romanı Dakhumn, şiirsel anlatımıyla dikkat çekerken, varoluşa, hayata, ölüme, yaşama, insana ve doğaya farklı noktalardan bakıyor. Gazeteci – Yazar Erdem Şimşek’in ilk romanı Dakhumn, Sokak Kitapları Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. 

Devamını Oku »

Locus Ödülleri 2017 Finalistleri Belli Oldu

Locus Dergisi okuyucuları tarafından belirlenen ve 1971 yılından bu yana verilen Locus Ödülleri için bu yılın finalistleri açıklandı.

Devamını Oku »

Marslı Kitabının Yazarı Andy Weir’dan Yeni Bir Roman – Artemis

Crown Publishing, pazartesi günü Andy Weir’ın yeni kitabını duyurdu. 14 Kasım 2017’de yayımlanacak kitabın adı ise Artemis olacak.

Devamını Oku »

Rüzgarın Adı Kitabı, 10. Yılını Harika Bir Baskı ile Taçlandıracak

Patrick Rothfuss‘un edebiyat dünyasına bomba gibi giriş yaptığı, çıktığı andan itibaren satış listelerinin tepesinden inmeyen Kral Katili Güncesi şimdi çıkışının 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Devamını Oku »