Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat

FRPNET Edebiyat

Fantastik kurgu, bilimkurgu ve çizgi roman gibi fantazya türlerine ait son haberleri ve en yeni kitapları bu bölümde bulabilirsiniz.

22. İzmir Kitap Fuarı Başlıyor

Bu yıl 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek 22. İzmir Kitap Fuarı, yaklaşık 150 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacaktır. Dokuz gün boyunca düzenlenecek etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacaklar.

Devamını Oku »

Drizzt Efsanesi’nin 6. Kitabı Buçukluğun Mücevheri Çıktı

Unutulmuş Diyarlar’ın en sevilen kahramanlarından Drizzt Do’Urden, yolculuğuna devam ediyor. Drizzt Efsanesi serisinin 6. kitabı Buçukluğun Mücevheri raflarda yerini aldı.

Devamını Oku »

İblis Döngüsü Serisinin 4. Kitabı Kafatası Tahtı Çıktı

Sıkı bir FRP, özellikle de Dungeons and Dragons oyuncusu olan yazar Peter V. Brett‘in kaleme aldığı İblis Döngüsü serisinin 4. kitabı Kafatası Tahtı çıktı. Arlen’in yolculuğu sürüyor…

Devamını Oku »

Magic the Gathering’in Resmi Olmayan Tarihi – Generation Decks

Kart oyunlarının en iyilerinden ve en çok oynananlarından Magic the Gathering‘in resmi olmayan tarihine tanık olmak ister misiniz? O halde yeni çıkan Generation Decks kitabını mutlaka okumalısınız.

Devamını Oku »

Brandon Sanderson Kitapları Humble Bundle’da!

Oyun ya da kitap bundleları ile oldukça uygun fiyata başarılı eserleri bizlerle buluşturan internet sitesi Humble Bundle, iki hafta boyunca Brandon Sanderson kitapları satacak.

Devamını Oku »

Robert A. Heinlein’ın Ay Zalim Bir Sevgilidir Kitabı Raflarda

Ülkemizde bilimkurgu denince akla gelen isimler ilk önce Isaac Asimov, Arthur C. Clarke gibi isimler oluyor ancak Robert A. Heinlein genelde pek bilinmez. Halbuki Heinlein, Asimov ve Clarke ile birlikte uzun yıllar “Bilimkurgunun büyük üçlüsü” olarak anılmıştır. Bu değerli yazarın Ay Zalim Bir Sevgilidir isimli bilimkurgu klasiği, İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri serisi ile raflardaki yerini aldı.

Devamını Oku »

Isaac Asimov’un Vakıf Serisi Yeniden Raflarda Olacak!

İthaki Günlükleri Facebook sayfasının bugün paylaştığı bir görsel bütün bilimkurgu hayranlarını heyecanlandırdı. Isaac Asimov‘un uzun zamandır raflarda bulunmayan Vakıf Serisi yeniden yayınlanıyor!

Devamını Oku »

Goblin Kral Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Goblin Kral deyince ilk olarak aklınıza Hobbit eserindeki goblinlerin kralı gelebilir; eğer biraz yaşınız varsa fantastik film Labyrinth’te David Bowie’nin canlandırdığı Goblin Kral Jareth de gelebilir… ama biz, fantastik kurgunun önemli ödüllerine aday olmuş Goblin Kral kitabından bahsediyoruz.

Devamını Oku »

John Boyne’un Zirvenin Dibindeki Çocuk Kitap Çıktı

Çizgili Pijamalı Çocuk isimli kitabıyla dünya çapında üne kavuşan John Boyne‘un II. Dünya Savaşı’nda hüzünlü bir hikayeyi ele aldığı Zirvenin Dibindeki Çocuk kitabı çıktı.

Devamını Oku »

Jim Dodge’un Önemli Fantastik Eseri Taş Kavşak Raflarda

Fantastik edebiyat dendiğinde aklımıza gelen eserlerin arasında Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter gibi önemli eserler mutlaka vardır. ABD’li romancı ve öykü yazarı Thomas Pynchon, Jim Dodge’un Taş Kavşak eseri için, “Harry Potter’dan önce Taş Kavşak vardı,” diyor.

Devamını Oku »