Özay Şen

Nostaljik Bir Starcraft Parçası: Herif Gosuymuş

Başlığı görünce suratınızda bir gülümseme oluşuyor ve aklınızdan o komik sözleri söylemeye başlıyorsanız siz de zamanında bu parçanın müptelası olmuş olabilirsiniz.

Bugün kendi kendime kafamda dolaşan bir parçayla mücadele ediyordum. “Keyboard’u taktım, mouse taktım, ayarı ben yaptım. Ben hazırım” sözleri zımbayla beynime işlenmişti ve ne olduğunu bulmam gerekiyordu.

Yıllar eskitemediği Herif Gosuymuş parçasının giriş sözlerini söylüyormuşum meğerse. Ülkemizdeki internetin 56K/Modem üzerinden yavaş yavaş DSL kısmına geçiş yaptığı dönemde karşımıza çıkmıştı. Şarkının hikayesi hakkında çok fazla söylenti olsa da dinleyip de suratında gülümseme oluşmayan StarCraft oyuncusu yoktur herhalde aramızda.

Ekşi Sözlük’te broken isimli suserin konu hakkındaki paylaşımı hikayeyi özetler nitelikte.

bu şarkıyı yapan selim umut erhan kişilerinden erhan olanı sağlam gitaristtir, umut ise burdaki vokalinden apayrı olarak dio gibi adamdır. şarkıdaki oyunu oynayan karakter gerçektir ve starcraft dünya finallerinde ogogoyla gerçekten oynamışıtır, şarkı ona ithafendir.
“hatirladigim kadariyla sarkiyi yanlislikla, selim-erhan-umut olarak yolladilar. selim o sarkida calmadi. esas kadro, sadi-erhan-umut ve dio olan sadi” (grup elemanı olan ömer’in söylediklerinden aynen aktarılmıştır.)

Neyse sözü çok uzatmadan azıcık nostalji yaşayalım istedim. Bu şarkıyı dinleyip “Ülen StarCraft’a mı düşsek” diye aklınızdan geçiyorsa, yalnız değilsiniz.

İlginizi Çekebilir  StarCraft 2 Tychus Findlay Action Figure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu