Video Galeri

Vakıf Dizisinden İkinci Fragman Yayınlandı

Apple TV+, Isaac Asimov‘un çığır açan bilimkurgu üçlemesinden uyarlama olan Vakıf (Foundation) dizisi için yeni bir fragman yayınladı.

Yayınlanan yeni fragman, diziden sahneleri sunmakla kalmıyor aynı zamanda dizisinin yayın tarihini de açıklıyor. Bu fragman sayesinde Foundation dizisinini 24 Eylül 2021‘de yayınlanacağı doğrulandı.

Başrollerde Lee Pace‘i (Marvel’in Galaksinin Koruyucuları) ve Jared Harris‘i (The Expanse, Chernobyl) izleyeceğimiz Foundation dizisinde insanlığın galaktik bir imparatorluk kurduğu geleceği izleyeceğiz. Ancak bir kişi (Jared Harris) imparatorluğun çöküşünü kehanet eder ve imparator (Lee Pace) onu susturmaya çalışır. Dizinin yürütücü yapımcı kadrosu David S. Goyer, David Ellison, Dana Goldberg, Marcy Ross ve Robyn Asimov yer alıyor.

Apple, Haziran 2020’de Foundation dizisinin ilk fragmanını yayınlamıştı. O zamandan beri pandeminin getirdiği bir sürü aksilik yaşadı. Artık dizinin nihayet Eylül ayında başlayacağını biliyoruz.

YouTube player

Isaac Asimov’un ödüllü romanlarına dayanan Vakıf, Galaktik İmparatorluğun çöküşü sırasında insanlığı kurtarmak ve medeniyeti yeniden inşa etmek için yaptıkları anıtsal yolculukta bir grup sürgünün öyküsünü anlatıyor. Vakıf, SAG Ödülü sahibi ve Emmy Ödülü adayı Jared Harris‘i Dr. Hari Seldon; Emmy Ödülü adayı Lee Pace‘i de Brother Day olarak karşımıza çıkaracak. Bunun dışında Lou Llobell‘i Gaal Dornick rolünde; Leah Harvey‘yi Salvor Hardin rolünde Laura Birn‘i Demerzel rolünde; Terrence Mann‘i Brother Dusk rolünde; Cassian Bilton‘ı Brother Dawn rolünde Alfred Enoch‘u da Raych rolünde izleyeceğiz.

Dizinin yürütücü yapımcılığını David S. Goyer yürütürken yapımcı olarak Robyn Asimov, Josh Friedman, Cameron Welsh, David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross da yapımcı olarak kamera arkasında görev alıyor.

Dizi, 24 Eylül 2021’de Apple TV+’ta yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.