Video Galeri

Star Wars Evreninden Yapay Zeka Wes Anderson Fragmanı

Kendine has stili ve pastel renkleriyle öne çıkan filmlerin ünlü yönetmeni Wes Anderson, bir yapay zeka tarafından taklit edildi. AI’a göre Wes Anderson’ın Star Wars filmi nasıl olurdu, merak edenler için fragman var.

Wes Anderson’ın stili daha önce de birçok parodiye konu oldu. Bana sorarsanız bunların çoğu eğlenceli de olmuştu. Hatta 2015’te X-Men filmi çekseydi nasıl olurdu diye de haber yapmıştık. O fragmanı da buradan izleyebilirsiniz.

Fakat aşağıdaki fragmana hem olumlu hem de olumsuz tepkiler yağdı. AI’ın performansını eleştirenler oldu, Star Wars’un ruhu yok diyenler oldu, Wes Anderson bundan ibaret değil diye kızanlar da… Hepsi doğru. Fakat bu video yalnızca komik olsun diye var. Merak etmeyin, bildiğimiz kadarıyla kimse Wes Anderson’dan Star Wars filmi çekmesini istemedi. Ayrıca Rian Johnson’ın filmlerine göğüs gerdi bu galaksi, Wes Anderson bir film çekse fena mı olur? Bence süper olur.

Yapay zekanın elinden çıkan fragman işte böyle:

YouTube player

Fragmanın özellikle sonunu oyuncularını tanıtarak bitirmiş olmasına bayıldım. Zira stili ve renkleri dışında filmlerinin ünlü oyuncularla dolu olması da Wes Anderson’ın imzası gibi oldu artık. Ki bu ünlü oyuncular da genelde aynı kadrodan seçiliyor. Yani nasıl Cem Yılmaz, Ozan Güven ile çalışmayı seviyorsa Wes Anderson da Owen Wilson’la çalışmayı seviyor. İşte AI da o yüzden Wilson’a en kıyak karakteri vermiş: Darth Vader. Bir de Vader’a Wilson’ın ünlü nidasını eklemişler: “Wow!

Ayrıca lütfen kabul edelim, Edward Norton muhteşem olmuş. Solo: A Star Wars Story için kaçmış bir fırsat.

Sizin fragmanda en beğendiğiniz şey ne oldu?

Bu arada gerçekten Wes Anderson’ın bir filmini izleyesiniz geldiyse Asteroid City 16 Haziran‘da sinemalarda olacak. Wes Anderson’la tanışmak için önerimizi isterseniz The Grand Budapest Hotel gayet başarılı bir filmdi.

Kaynak: THR

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.