Video Galeri

Redfall Yeni Fragmanıyla Karşımızda

Prey ve Dishonored oyunlarını geliştiren Arkane, bu kez bizi vampir avına çıkarıyor. Hikaye tabanlı açık dünya nişancı oyunu olan Redfall, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oynanabiliyor.

Redfall ilk fragmanıyla XBox Bethesda etkinliği sırasında karşımıza çıkmıştı. Sanki oyun Dishonored ve Prey’den ziyade Deathloop’u andırıyor. Ancak geliştiriciler dünya tasarımının derinliği konusunda iddialılar. Çünkü Prey ve Dishonored’a gösterdikleri özeni bu oyuna da gösterdiklerini söylüyorlar.

Yeni fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler
YouTube player

Massachusetts’e bağlı bir ada kasabası olan Redfall, vampirlerin işgali altında. Ancak bunlar o bildiğimiz vampirlerden değil.

Redfall’un vampirleri tipik kan emiciler değiller. Onlar, çok yanlış sonuçlar doğurmuş bir bilimsel deneyin ürünleri aslında. Ve evrim geçirmeye de devam ediyorlar. Dönüşümleri tamamlandıktan sonra bazıları güçlü yetenekler edinebiliyor. Yetenek kazananlar özel vampirler oluyorlar.

Bethesda

Redfall’da vampir tehdidinin yalnızca geceleri sürmediğini de söylemekte fayda var. Çünkü Redfall’un vampirleri güneşi karartmanın bir yolunu bulmuş. Bu yüzden onlardan güneş ışığının yardımıyla kaçmak da pek mümkün olmuyor.

Redfall’u tek oyunculu oynayabiliyoruz. Ancak oyun dört kişiyle çoklu oynamaya da izin veriyor. Oyuna başlarken şu dört karakterden birini seçiyoruz:

  • Jacob Boyer: Eskiden askerdi; şimdiyse özel sözleşmeli bir keskin nişancı. Redfall’da yaşanan tuhaf olaylar Jacob’ı gizemli bir vampir gözüyle ve asla yanından ayrılmayan bir hayalet kuzgunla bıraktı.
  • Layla Ellison: Telekinetik güçleri olan bir öğrenci.
  • Remi de la Rosa: Hayatını cephenin ön saflarında geçirmiş parlak bir mühendis. Robot dostu Bribón’un yardımlarıyla Redfall’da hayatta kalanları kurtarmaya kararlı.
  • Devinder Crousley: Doğaüstü olayları araştıran bir kriptozoolog ve gelecek vadeden bir mucit. Kendi icat ettiği silahlarını kuşanan Crousley, kendini kanıtlamak ve bir isim yapmak konusunda kararlı.

Bu karakterlerin hepsi geniş yetenek ağaçlarına sahip. Yani karakterimizi seçtikten sonra da yeteneklerini özelleştirmeye devam edebiliyoruz. Aynı karakteri, farklı yeteneklerine ağırlık vererek farklı şekillerde oynayabiliyoruz. Hatta bazen farklı silah kullanmak dahi oynanışa yeni bir heyecan katabiliyor. Bu yüzden oyunda cephane avına çıkmak da önemli hedeflerimizden biri olacak.

2023’te çıkacak Redfall’un resmi sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.