Dizi HaberleriVideo Galeri

Doctor Who 60. Yıl Özel Bölümünden İlk Fragman Yayınlandı

2023 yılında BBC’nin bilimkurgu dizisi Doctor Who, 60. yaşını kutlayacak. David Tennant‘ın 14. Doktor olacağı özel bölümden ilk fragman yayınlandı.

BBC, 60. yıl dönümü özel etkinliğinde bizi neyin beklediği konusunda hiçbir açıklama yapmadı. Sonunda bir Noel hediyesi gibi düşünerek özel etkinliğin ilk fragmanını yayınladı.

YouTube player

60. yıla özel bir bölüm olması dışında David Tennant‘ın 14. Doktor olarak dönüşü nedeniyle de oldukça özel bir bölüm bizleri bekliyor. Tennant, her zamanki gibi neşeli görünen ve büründüğü “yeni eski kılık” hakkında kafası karışmış halde Donna Noble‘ı canlandıran Catherine Tate‘e katılacak.

Bu özel üçlemenin önemli yeni üyesi, tüm niyet ve amaçlarıyla eski moda bir mucit gibi görünen Neil Patrick Harris olacak.

Ncuti Gatwa daha önce dizinin başrolü olarak Jodie Whittaker‘ın halefi olarak duyurulmuştu ve birçok rapor onun 14. Doktor’u oynayacağını belirtiyordu. Jodie Whittaker‘ın karakter olarak son görünümü üzerine, bunun yerine 10. Doktor’a benzer bir forma dönüştü. Yine Tennant tarafından canlandırılan bu karakterin 14. Doktor olduğu doğrulandı ve daha sonra Ncuti Gatwa’nın aslında 15. Doktor’u canlandıracağı açıklandı.

14. Doktor, daha önce 2005’te Tennant’ı Doktor olarak seçen diziye geri dönen Russell T. Davies’in yürütücü yapımcılığını üstlendiği Kasım 2023’teki 60. yıl dönümü özel programında yer alacak.

Üç bölümlük Doctor Who 60. yıl dönümü özel bölümünün ardından 2024’te Ncuti Gatwa’nın 15. Doktor’u ilk kez yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.