Makaleler

Westworld Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Dünyanın en popüler internet film veritabanı olan IMDb’den 9.1 puan alan HBO dizisi Westworld, ilk sezonun bitmesinin ardından etkisini hâlâ sürdürüyor.

İşte, ilk sezondan geniş bir hayran kitlesine sahip olan Westworld‘e dair bilinmesi gerekenler…

Westworld, bir HBO yapımı dizi. Aynı şirket, Game of Thrones gibi dünya çapında fenomen olmuş bir diziyi de çekti. Hatta Westworld için “İkinci Game of Thrones olacak” yakıştırmaları da bu nedenle yapıldı.


Dizi, 1973’te aynı isimle çekilen filmden uyarlandı. Döneminin en başarılı filmlerinden biri olarak görülen Westworld, Hollywood’da ilk CGI (bilgisayar ile üretilmiş resim) kullanan film olarak tarihe geçti.


Westworld, yeniden film olarak çekilecekti ancak sonradan dizi olarak hazırlanmasına karar verildi. Film daha önce “Futureworld” ve “Beyond Westworld” adıyla yeniden dizileştirilmiş ancak ilgi görmemişti.


Dizi, daha önce Alias ve Lost gibi iki diziyi, en son çekilen Star Trek, Star Wars ve Mission Impossible filmlerini çeken iki yapımcı J.J. Abrams ve Bryan Burk’ün elinden çıkma.


Diziyi, Jonathan Nolan ve Lisa Joy Nolan çifti ile Halley Wrgryn Gross birlikte yazdı. Christopher Nolan’ın kardeşi olan Jonathan Nolan, Interstellar ve The Dark Knight için de çalışmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fantastik ve Bilimkurgu: Kuzen Değil Çift Yumurta İkizi
1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.