Anasayfa » Makaleler » Westworld Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Westworld Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Dünyanın en popüler internet film veritabanı olan IMDb’den 9.1 puan alan HBO dizisi Westworld, ilk sezonun bitmesinin ardından etkisini hâlâ sürdürüyor.

İşte, ilk sezondan geniş bir hayran kitlesine sahip olan Westworld‘e dair bilinmesi gerekenler…

Westworld, bir HBO yapımı dizi. Aynı şirket, Game of Thrones gibi dünya çapında fenomen olmuş bir diziyi de çekti. Hatta Westworld için “İkinci Game of Thrones olacak” yakıştırmaları da bu nedenle yapıldı.

Dizi, 1973’te aynı isimle çekilen filmden uyarlandı. Döneminin en başarılı filmlerinden biri olarak görülen Westworld, Hollywood’da ilk CGI (bilgisayar ile üretilmiş resim) kullanan film olarak tarihe geçti.

Westworld, yeniden film olarak çekilecekti ancak sonradan dizi olarak hazırlanmasına karar verildi. Film daha önce “Futureworld” ve “Beyond Westworld” adıyla yeniden dizileştirilmiş ancak ilgi görmemişti.

Dizi, daha önce Alias ve Lost gibi iki diziyi, en son çekilen Star Trek, Star Wars ve Mission Impossible filmlerini çeken iki yapımcı J.J. Abrams ve Bryan Burk’ün elinden çıkma.

Diziyi, Jonathan Nolan ve Lisa Joy Nolan çifti ile Halley Wrgryn Gross birlikte yazdı. Christopher Nolan’ın kardeşi olan Jonathan Nolan, Interstellar ve The Dark Knight için de çalışmıştı.

İlginizi Çekebilir  İyisiyle Kötüsüyle Bilgisayar Oyunlarının İnsana Etkisi