Makaleler

Warlords of Dreanor’da Neler Olacak? Yüksek Dozda Teori İçerir!

warlords-of-dreanor

Warlords Of Dreanor hakkında forumlarda tartışılan bir çok konu gördük. Bunlar arasında Blizzard’ın yeni ek paketiyle neler planladığı, olabilecek senaryolar ve Dreanor’un akıbeti gibi konular bulunmakta. Kendi açımdan bu konuyu toparladım ve birkaç mümkün senaryoyu ele aldım. Okumaya devam etmeden önce uyarayım, eğer lore takipçisiyseniz ve bunu Blizzard kaynaklı yapıyorsanız spoiler içerebilir.

Öncelikle Siege of Orgrimmar ve Timeless Isle’da olan biten birkaç olaya bakalım. Bilindiği gibi Garrosh, Siege of Orgrimmar’da tarafımızdan defedildi. Bununla birlikte Timeless Isle görevlerinden hatırlayacağımız bir NPC olan Kairozdormu’dan (Bildiğimiz adıyla Kairoz) aldığımız “A Vision in Time” ile bir serüvan başlıyor. Bununla başlayan görev dizisinde, bize gelecekte olabilecek şeyler gösterildi. Bunlar arasında sonuncusu olan “One Final Turn” adlı görevde Kairoz’un Caverns of Time’da ölen Soridormi’nin yanında bulunduğunu görüyoruz.garrosh-hellscream

Ele aldığımız birkaç önemli noktadan sonra şöyle bir teori ortaya atsam ne düşünürdünüz: Kairozdormu Garrosh Hellscream’i geçmişe yollamaktan sorumlu ise ve belirli bir amacı varsa? Öncelikle bunu çok iyi bir sebeple sunabiliriz.

Azeroth’u onca yıkımdan ve şavaştan kurtarmak amacıyla Orc’ların, Monnoroth’un kanını içmesini engellemesi için Garrosh Hellscream’i zamanda geçmişe, Dreanor’a yollamak planın parçası olabilir mi? Bu noktada her şey güzel. Bir de buna Kairoz’un işine gelebilecek şekilde bir kaç madde ekleyelim.

Ya tüm bu olayların yanında Bronze Dragonflight’ı gelecekte Infinite Dragonflight’a dönüşmesini engelleseydi ve Nozdormu’yu kurtarsaydı? Evet, bu noktada işler daha da garipleşiyor. Çünkü eğer böyle bir şey olursa Thrall’ın kaçışını engelleyip, Orc’ları tekrar bir araya getirmesini önlenebilirdi. Hour of Twilight olmaz, hiçbir Old God kaçamaz, Nozdormu’nun her nasılsa ileride Murozond’a dönüşüp ölmesi engellenebilirdi.

Bu açıdan bakıldığında Kairoz’un Bronze Dragonflight’ı yaşatmak istemesi çok doğal bir sebep. Bununla birlikte Warlords of Dreanor’dan sonra yeni bir ek paket ya da güncellemede Kairoz ve Bronze Dragonflight için yaptıklarını görebileceğimizi düşünüyorum.

Yazar: Batuhan İci

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Black Mirror'a Yön Veren 6 Kitap ve 1 Yazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.