Makaleler

Warlords of Draenor’da 100. Seviyeye Ulaştıktan Sonra Ne Yapmalı?

warlords-of-dreanor

World of Warcraft’ın en güzel yanlarından biri de, son seviyeye ulaştığınızda oyununun bitmemesi. Tam tersine yeni başlıyor olması! Bunu daha önceki ek paketlerde de gördük. Yeni ekipmanlar, binekler, başarımlar derken hangi birine yetişeceğimizi şaşırdık. Warlords of Draenor ile birlikte oyuna daha fazla içerik eklendiğini unutmamak gerek.

Warlords of Draenor piyasaya sürüleli hemen hemen 1 haftayı geçiyor. Eğer ilk günlerde sunucuya bağlanma sorunu yaşamadıysanız kısa sürede 100. seviyeye ulaşmışsınızdır. Oyunun burada bittiğini sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Aşağıdaki listeyi takip ederek, 100. seviyeye ulaştıktan sonra neler yapacağınızı bulabilirsiniz.

Heroic Dungeonswarlords-of-dreanor-skyreach

100. seviyeye ulaşınca, 4 yeni dungeon isminin açıldığını göreceksiniz. Ayrıca 8 tanesi daha sizleri bekliyor olacak. Heroic Dungeonlar içerisinde yapacağınız görevler ve öldüreceğiniz bosslar sonucunda ekipman seviyesi (ilvl) 630 olan eşyalar bulabileceksiniz. Ayrıca Challenge Mode’u unutmayın. Zindanları olabildiğince hızlı bir şekilde bitirerek, daha fazla eşyaya sahip olabilirsiniz.

Geriye kalan bölgeleri gezmeyi unutmayın!

100. seviyeye ulaştıktan sonra göz atmadığınız diğer Dreanor bölgelerine gitmek isteyebilirsiniz. Her bölgenin kendine has bir hikayesi var. Pandaria ek paketi ile oyunculara sunulan Zone Story özelliği ile karakterleri bir hikayenin ortasına oturtmayı başarmışlardı. Böylece görev yaparken daha fazla keyif alabiliyorduk. Bölge hikayelerini bitirdikçe hem Dreanor hakkında daha fazla bilgi edinebilecek hem de Garrison Assembly Note adı verilen ödüllere sahip olabileceksiniz.

Apexis Crystal

Apexis Crystal, WoD ek paketi ile birlikte oyuna yeni eklenen bir para birimi. Pet, binek ve raid seviyesinde eşyalar satın almak için bu para birimine ihtiyacınız var. Apexis Crystalleri, Dreanor’daki yaratıklardan ve kuracağınız Garrison’da alacağınız görevlerden düşüyor. Aralık ayının başında açılacak yeni Raidlere girmeden önce Apexis Crystal biriktirip, yeni eşyalar almakta fayda var.

Ashran’da PvP yapmak

Warlords of Dreanor, Ashran adı verilen yeni bir PvP bölgesini oyunculara sunuyor. Bu bölgede 100vs100 karşılaşmalar yapılabilecek. Hatırlatmakta fayda var. Öldüğünüzde, düşmanlarınız üstünüzdekileri yağmalayabiliyor. Ashran’da öldüreceğiniz rakiplerden kazanacağınız Artifact Fragment parçaları ile üst seviye PvP eşyaları satın alabilirsiniz.

Nagrand’da ava çıkmak

warlords-of-dreanor-nagrand

Dreanor’un en keyifli bölgelerinden biri olarak adlandırılan Nagrand’da sadece görevler ve yeni kasabalar bulunmuyor. Nadir bulunan yaratıkları keserek üst seviye eşyalar düşürebilirsiniz. Ayrıca bu yaratıklardan 100.000 altın düşebiliyor.

Garrison özelliklerinizi tamamlayın

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok büyük Raid, Aralık ayının başında açılacak. Henüz ek paket sonunda karşılaşacağımız “oyun sonu canavarı” kim onu bilmiyoruz. Ancak söylentiler devam ediyor. Bu sürece kadar Garrison içerisindeki binalarınızı güçlendirmekte fayda var. Çünkü Garrison bu ek paketin en önemli detaylarından biri.

Garrison için gerekli erzakları toplayınwarlords-of-dreanor-garrison

Garrison sahibi olmak sandığınızdan da kolay. Ancak işler bundan sonra zorlaşmaya başlıyor. Binalarınızı 3. seviyeye çıkarmak için on binlerce birim değerinde kaynak toplamanız gerekiyor. Bu binalar Tier 17 setleri için oldukça önemli. Şimdiden elinizi çabuk tutup, kaynaklarınızı biriktirmeye çalışın deriz.

Auction House

Yeni ek paket ile birlikte Auction House (AH) özelliklerinde de birçok değişiklik yapıldı. Şu an AH piyasasında ekonomi darmaduman hale gelmiş durumda. Eğer WoW içerisinde daha önce alım-satım konusunda özel bir yeteneğinizin olduğunu kanıtladıysanız, para kazanmak için başvuracağınız yegane yer AH olacaktır.

Reputation

Bugüne kadar WoW içerisinde onlarca taraf eklendi. Eğer oyunun sadece Alliance ve Horde üzerine kurulu olduğunu düşünüyorsanız, hata ediyorsanız demektir. Haliyle WoD ile birlikte yeni taraflar da oyuna eklendi. Daha öncesinde günlük görev yaparak ya da Tabard giyerek Reputation artırabiliyorduk. Ancak işler değişti. Dreanor’da saygı kazanmak için nadir bulunan yaratıkları kesmeli ve gizli hazineleri bulmalısınız.

Eski kıtalara geri dönüş

Artık 100. seviyeye ulaştınız. Eskiden yapamadığınız bir görev mi vardı? Hep gözünüze takılan o başarımı artık yapabilirsiniz. Çünkü artık daha güçlüsünüz. Belki de 100. seviye Paladin karakteriniz ile Pandaria’ya gidip tek başınıza bir zindanı bitirmenin zevkine ulaşırsınız.

Kaynak: Kotaku

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Muggle Quidditch Nedir? Nasıl Oynanır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.