Makaleler

The Suicide Squad Fragmanındaki Dev Deniz Yıldızı Starro Kimdir?

James Gunn, The Suicide Squad için güzel sürprizler hazırlamışa benziyor. Yayınlanan son fragmanda ortaya çıkan dev deniz yıldızının kim olduğu hızlıca merak konusu oldu. Starro, kimdir, necidir hemen açıklayalım!

Suicide Squad için hazırlanan fragmanla birlikte, filmin neye benzediğini biraz daha iyi anlamış olduk. Daha öncesinde yayınlanan ufak tanıtım fragmanlarından öte, tüm karakterleri bir arada görmek; neye karşı savaşacaklarını görmek güzel oldu. James Gunn yine yapmış yapacağını.

Benim gibi birçoklarının da dikkatini çeken bir unsur vardı. Task Force X olarak adlandırılan ekibimiz devasa bir deniz yıldızına karşı savaşıyordu. Fragmanda çok kısa görünmüş olsa da ilgi çekici bir detay. Ekibin mücadele edeceği ana düşman bu mu olacak, yoksa filmin bir kısmında dövüştüklerini mi göreceğiz bilemiyorum. Fakat Starro‘nun kim olduğu merak konusu oldu.

Starro Kimdir?

İşin teknik detaylarından başlayarak Starro’yu anlatalım. Starro ilk kez Şubat-Mart 1960 tarihinde yayınlanan The Brave and the Bold #28 isimli sayıda karşımıza çıkıyor. Justice League of America‘nın mücadele ettiği ilk süper kötü olma şerefini de elinde bulunduruyor. Bu dev deniz yıldızı aslında galaksinin ücra köşelerinden kopup gelmiş bir istilacı. Doymak nedir bilmeyen açlığını yatıştırmak ve yeni dünyalar fethetmek için soluğu dünyada alır. Fakat Aquaman, Flash, Green Lantern, Martian Manhunter ve Wonder Woman tarafından itinayla dövülerek yenilir.

Sonrasında Starro’nun birkaç kez daha dünyayı işgal etme macerası olur. Hatta bir macerada Avrupa’nın tamamını bedeniyle kaplayarak nüfusu derin bir uykuya yatırır. Justice League of America, bu korkunç yaratığı Endless üyesi olan Dream’in yardımıyla yenmeyi başarır. Sonuçta Starro, oradaki halkı derin bir uykuyla kontrolü altına almıştır ve konu uyumak ve rüyalar olunca, Dream’den başkasının müdahale etmesi saçma olurdu.

Şimdiyse Starro, Suicide Squad ekibinin karşısına çıkacak. Böylece ilk kez de sinema perdesine yansıtılmış olacak. Özel güçleri arasında spor yayarak bedenleri kontrol altına alma ön plana çıkıyor. Ayrıca vücudunu yenileme, enerji saldırılarına karşı mukavement, boyut değiştirme, uzay boşluğunda zarar görmeden seyahat edebilme gibi güçlere sahip.

Suicide Squad filminde nasıl ele alınacak merak ediyoruz. Starro, Task Force X’i oldukça zorlayacak bir düşmana benziyor. Suicide Squad, 6 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandığında neler olacak göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Chew, Marmara Çizgi Aracılığıyla Türkçe Yayınlanıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.