Makaleler

House of the Dragon Dizisinde Göreceğimiz Ejderhalar

House of the Dragon, gökyüzünde ejderhalarla dolu görsel bir şölen sunacak. Dizide görebileceğimiz ejderhaları tanıyalım.

Game of Thrones ejderhalarını takip etmek kolaydı. Daenerys Stormborn alevlere üç yumurta aldı ve üç “çocuk”la birlikte küllerden yara almadan yükseldi. Hepsi buydu! Ve her birinin ayrı bir rengi olduğu için isimlerini bile hatırlamakla uğraşmadık.

Khaleesi’nin en sevdiği ve en büyük ejderha, kendi sürdüğü Drogon‘du. Sonra Gece Kralı’nın ölümsüz bir buz ejderhasına dönüştürdüğü altın Viserion vardı. Ve nihayet Jon Snow tarafından sahiplenilen yeşil Rhaegal vardı. Ancak House of the Dragon dizisinde gökyüzü ejderhalarla dolup taşacak. House of the Dragon, Ejderhaların Dansı olarak bilinen iç savaştan önce 17 ejderhaya sahip olduklarından ötürü Targaryen Hanesi’ni en güçlü haliyle gösterecek.

Bu kadar ejderhayı nasıl aklımızda tutacağız? Aslında zorunda değiliz ama yine de göreceğimiz ejderhaları kısaca tanıyalım.

House of the Dragon Birinci Sezonda Kaç Ejderha Görünecek?

İlk sezonda tam olarak kaç ejderha göreceğimizi bilmek için diziyi beklemek zorunda değiliz. Yardımcı yapımcı Miguel Sapochnik, birinci sezonda Targaryen Hanesi’nin 17 ejderhasından dokuzunu göreceğimizi söyledi. Her biri kendi görünümüne sahip olsa da, ejderhaların kişiliklerine göre ayırt edilmesinin daha kolay olacağını söylüyor. Sapochnik’e göre her birinin kendi kişilik özellikleri olacaktır.

YouTube player

Ejderhalar son derece zeki yaratıklar ve tabii ki kendilerine has kişilikleri olması normal. Kişiliklerine göre ejderhaları ayırt etme konusuna gelince, karakterler belli ki ejderhalarla etkileşime bolca girecekler. Ejderhalarla nasıl etkileşime girdiklerini görmek eğlenceli olacak. Kişiliklerinin binicilerine nasıl yansıdığını ya da binicilerle nasıl çeliştiğini görmek güzel bir deneyim olacak.

Ejderhalar, ikisi de hayattayken yalnızca Valyria kanından tek bir biniciyi kabul eder.

House of the Dragon’da Hangi Ejderhaları Hemen Görebiliriz?

Dizinin ilk sezonunda hangi dokuz ejderhanın görüneceğini bilmiyoruz, ancak bunlar en olası gibi görünüyor:

Not: FS, Fetihten Sonra kısaltmasıdır.

Syrax – Fetihten Sonra (FS) 104’te genç Prenses Rhaenyra Targaryen‘ı binicisi olarak alan sarı pullu dev bir dişi ejderha.
Sunfyre – Altın alevli altın bir ejderha. FS 120’de Rhaenyra’nın küçük üvey kardeşi Aegon ile bağ kurdu.
Dreamfyre – Gümüş kanatlı ince, mavi dişi bir ejderha olan Dreamfyre, ikinci binicisi Helaena Targaryen‘ı FS 120 yılı civarında kabul etti.
Caraxes – FS 105’te Daemon Targaryen, Blood Wyrm olarak bilinen büyük kırmızı ejderhaya binen ailesinden ikinci kişi oldu.
Meleys Rhaenys, “Hiç Olmamış Kraliçe”, FS 87’de canavarla bağ kurduğunda hızlı kırmızı ve pembe dişi ejderhanın üzerine oturan ikinci Targaryen oldu.
Vermithor – Westeros üzerinde uçan en büyük ejderhalardan biri olan bronz ejderha, Targaryen Hanesi’nin diyardaki en uzun hüküm süren hükümdarı Eski Kral Jaeherys I‘e aitti.
Vhagar – Aegon ve kız kardeşinin Westeros’u fethetmesine yardım eden üç ejderhadan biri olan yeşil-mavi renkli ve yeşil gözlü bronz ejderha, FS 120’de genç Prens Aemond Targaryen‘ı son binicisi olarak aldı.
Seasmoke – Gümüş grisi ejderha, FS 101 yılında Laenor Velaryon‘u (Rhaenys Targaryen’in oğlu) binicisi olarak kabul etti.
Tessarion – Çarpıcı “Mavi Kraliçe”nin bakır pulları ve süslemesi ile birlikte koyu mavi kanatları ve ejderha alevi var. FS 120’de Prens Daeron Targaryen ile bağ kurdu.

Başka Hangi Ejderhalar Var?

Bu dokuz ejderhaya ek olarak; FS 129’da iç savaş, ejderhaları birbirine düşürmeden önce Targaryen Hanesi’nin sekiz ejderhası daha vardı.

Tam boyutlu, binilebilir ejderhalar: Silverwing, Vermax, Arrax, Tyraxes ve Moondancer.

Binmek için çok küçük olan üç yavru: Stormcloud, Morghul ve Shrykos.

Ancak, bu süre zarfında Ejderha Kayası’nda üç vahşi, bağ kurulmamış ejderha daha yaşadı: Grey Ghost (Gri Hayalet), Sheepstealer (Koyun Hırsızı) ve Cannibal (Yamyam).

Dizi, ejderha tutkunlarına görsel bir şölen sunacak gibi duruyor.

Kaynak: Nerdist

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.