Makaleler

Hearthstone’u Telefonda Neden Oynamamalısınız?

Hearthstone - Heroes of Warcraft

Son zamanlarda derste, yolda, işte ve nerede olursanız olun her fırsat buldukça Hearthstone mu oynuyorsunuz? Çevrenizde sohbet edecek kimse kalmadı mı?

Blizzard’ın bağımlılık yapan kart oyunu Hearthstone telefonlara geldiğinden beri yukarıdaki sorulara evet diyen kişi sayısı da arttı. İyi ama telefonunuzda neden Hearthstone oynamamalısınız?

Hemen anlatalım.

Hearthstone, bir kart oyunu olsa da Blackjack’ten daha farklı. Pek çok kombinasyon düşünüp değişik stratejiler oluşturmanız gerekiyor. Destenizde oynadığınız kartları iyi takip edip gelebilecek kartları da hesaplamanız gerekiyor. Bununla birlikte karşı tarafın elinde de neler olabileceğini, rakibin yapabileceği komboları da tahmin etmek için oyunu iyi okumanız gerekiyor. Bu durumlar Hearthstone gibi stratejik bir kart oyununun olmazsa olmazı.

hearthstone

Peki şu durumda yukarıdakileri yapabilir misiniz?

  • Dersteyken öğretmen bana bir şey sorar mı ya da öğretmene yakalanır mıyım endişesiyle bir sıranın altına bir öğretmene bakarken,
  • Tenefüsteyken, “Ulan hadi ders başlayacak, adam da ne yavaş oynuyor,” diye sinirlenirken,
  • İşyerinde her an patronunuz başınıza dikilebilecekken veya acil bir telefon bekliyorken,
  • Yoldayken, yanınızdaki ter kokan kişinin koltuk altı sizin suratınıza değerken veya şoför aniden fren yapıp siz bir yerlere tutunmaya çalışırken.

Muhtemelen Hearthstone’u sadece bir kart oyunu olarak oynar stratejiden ve uzun planlı bir oyundan oldukça uzaklaşırsınız. Çünkü Hearthstone hem geniş zaman hem de düşünecek ortam isteyen bir oyun. Sonuçta oynayacağınız yanlış bir kart oyunu kaybetmenize sebep olabiliyor.

hearthstone-iphone

Hearthstone, oyun dinamikleri ve stratejisi ile olduğu kadar renkli ve çekici görselleriyle de dikkat çeken bir oyun. “Amaaan sanki her oyunda resimlere bakıyorum,” diye düşünebilirsiniz. Çok büyük bir sorun olmasa da yine de küçük ekranda o görselliğin daha da sade bir hale gelmiş olması çok hoş durmuyor.

Hearthstone’u Android tablet veya iPad’de oynamakta pek sakınca yok, sonuçta tabletler, telefonlara oranla biraz daha eğlence odaklı düşünülmüş. Video izle, geniş ekranda internette gezin vs. Bu cihazlarda Hearthstone’u oynamak da küçücük ekrandan daha eğlenceli ve bununla birlikte tabletlerin şarjı, telefonlara oranla daha uzun süre dayanıyor. Sabah dolu şarj ile işe giderken yolda Hearthstone oynamaya başladınız, yol uzun, bir oyun bir oyun daha derken işe geldiğinizde telefonun pil göstergesinin kırmızı olduğunu görebilirsiniz.

hearthstone-android

Tabii bir de oyunun en kritik yerinde telefonunuzun çalması durumu var. Anneniz arayıp market alışverişi listesini söyleyebilir veya sevgiliniz arayıp sorunlarından bahsedebilir. Telefonu açmasanız bile aklınız arayan kişide kalabilir. Sonrasında oyuna döndüğünüzde “Yahu hangi kartı atacaktım,” diye düşünürken kendinizi bulabilirsiniz.

Siz yine de telefonunuza Hearthstone yükleyin. Sonuçta bedava klasik kart paketi kazanıyorsunuz ama sonrasında bilgisayar veya en iyi ihtimalle tablette oynamayı tercih edin. Sonradan Rank düştüğünüzde “Uyarmadı!” demeyin!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  FRP Hissi Veren 4 Video Oyunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.