AYBABTUMakaleler

Çocuklarınızla FRP Oynama Zamanı – Çocuklar İçin FRP Sistemleri

FRP oynamayı seven pek çok kişi, çocuklarıyla da bu tutkuyu paylaşmanın yolunu ararlar. Özellikle bu heyecanı küçük yaşta aşılamanın yolunu ararlar. Popüler sistemler bazen küçük çocuklara fazla gelebiliyor o yüzden çocuklar için FRP önerilerimiz var!

Dungeons and Dragons, Pathfinder gibi popüler sistemler çocuklara uygun şekilde senaryolara uyarlanabilse de aslında çocuklar için geliştirilmiş güzel sistemler ve yapımlar var. Bu şekilde FRP oynamak onlar için hem daha zevkli hem de daha uygun olabiliyor.

Biz de bu oyunları bir araya topladık.

Çocuklar İçin FRP Sistemleri

Kids on Brooms – Büyücü veya cadı karakterleri canlandırabilecekleri, Harry Potter tutkunu veya sihirli dünyaları seven çocuklar için harika!

Hero Kids – Dungeons and Dragons sisteminin basitleştirilmişi gibi düşünülebilir. Pek çok sınıftan karakter yaratmak mümkün. 4-10 yaş arası çocuklar için ideal!

Amazing Tales – Hem bilimkurgu hem fantastik türde oyunları rahatça oynatabileceğiniz bir sistem. Sürükleyici, devam eden senaryolar için oldukça güzel.

Tiny Taverns – Bir grup maceracı olarak bir han işlettiğiniz eğlenceli bir oyun. Tabii ki yaratıklar da var. Bu oyunu oynatmak için Tiny Dungeon Core Rulebook‘a da sahip olmanızı öneririz.

Pugmire – Tüm karakterlerin farklı ırklarda köpekleri canlandırdığı ve kendine has dünyasıyla sevimli(!) maceralar yaşatabileceğiniz çok eğlenceli bir sistem. Çocuklar, sevdikleri köpekleri canlandırmaya bayılacaklar.

Bunnies and Burrows – İlk olarak 1976 yılında yayınlanan ve şu anda 3. edisyonu çıkan güzel bir sistem. Burada da oyuncular tavşan karakterleri canlandırıyorlar. Watership Tepesi kitabından da esinlenen, kırsalda geçen güzel bir oyun hayal edenlere.

Amazing Heroes – Amazing Tales sistemiyle bu kez süper kahramanları oynayabileceğiniz güzel bir senaryo kitabı. Marvel veya DC Evreni seven çocuklara birebir.

Neverland – Peter Pan’in dünyasına adım atın. Denizkızları, periler ve korsanlarla dolu Neverland adasına giriş yapıp fantastik maceralar yaşamak için.

Astraterra The Explorer’s Guide – Fantastik, bilimkurgu ve steampunkın harmanlandığı bir sistem. Kahramanlıktan ziyade kaşiflerin canlandırıldığı, antik ve kadim yapıların araştırıldığı bir sistem.

No Thank You, Evil! – Cypher System ve Numenera gibi güzel sistemleri oluşturan Monte Cook Games tarafından yaratılan, çocuklar için bir sistem. Hem bilim hem de fantazyayı harmanlamak için eğlenceli bir yapı.

Mouse Guard Roleplaying Game – Farelerle muhteşem macera! Mouse Guard isimli çizgi romandan uyarlanan rol yapma sistemi. Kahraman farelerin, krallıklarını düşman farelere, baykuşlara, tilkilere karşı savunmaya çalıştıkları harika ve sevimli bir rol yapma sistemi.

Little Wizards – Kızların cadı, erkeklerin de büyücüyü canlandırdığı, sihir ve büyülerle dolu eğlenceli bir sistem. Özellikle 6-10 yaş arasına önerilse de yetişkinler için de oldukça eğlenceli ve basit.

Tales From The Loop – Bilimkurgu illüstratörü Simon Stålenhag’ın aynı isimli hikayesinden diziye de uyarlanan Tales From the Loop‘un rol yapma sistemi. Çocuklarla eski ve gizemli bir laboratuvarı araştırmak, kasabadaki garip olayları incelemek isteyenler çok keyif alacak.

Şimdiden iyi eğlenceler ve iyi oyunlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.