Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Türk Korku Filmi “Baskın”, Amerika’da Vizyona Girecek

Türk Korku Filmi “Baskın”, Amerika’da Vizyona Girecek

baskin-film-banner

Ülkemizin başarılı yönetmeni Can Evrenol‘un yönettiği Türk yapımı “Baskın“, sinema endüstrisinin kalbi Amerika’da vizyona girecek.

Daha önce pek çok uluslararası festivalde gösterilen ve izleyicilerden geçer not alan korku filmi Baskın, New York dahil 5 şehirdeki sinemalarda gösterilecek.

İlk olarak 2013 yılında Can Evrenol’un yönettiği 11 dakikalık bir kısa film olarak karşımıza çıkan Baskın, 2015 yılında yine Can Evrenol’un ellerinde 97 dakikalık uzun metrajlı bir filme dönüştü. Sonrasında Sitges Film Festivali‘nde “En İyi Film Adayı” oldu fakat Morbido Fest ve Fantastic Fest isimli film festivallerinden sırasıyla “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” ödülleriyle döndü. Baskın, Toronto Film Festivali’nde özel seçkide de yer aldı.

baskin-resim

Amerikalı film dağıtım firması IFC Midnight da bu başarıyı farketti ve filmin A.B.D. dağıtım haklarını aldı.

Uluslararası basında; “IFC Midnight büyük ihtimalle elinde altın değerinde bir potansiyel tuttuğunun farkında. Baskın, Toronto Film Festivali Midnight Madness seçkisinde gösterildi ve yoğun kan ve acımasız vehşeti ile övgü topladı.” şeklinde yorumlar aldı. Film Amerika’da 2016’nın ilk yarısında, New York dahil en az 5 şehirde olacak şekilde korku filmi severler ile buluşacak.

İlginizi Çekebilir  Borderlands Filmi Yolda

baskin-resim2

Film sadece A.B.D.’de değil; Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Avustralya, Avustralya, Çin, Japonya, İslandinav ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye ülkelerde de vizyona girmeye hazırlanıyor. Başrollerinde Görkem Kasal, Ergun Kuyucu, Muharrem Bayrak, Fatih Dokgöz, Sabahattin Yakut’un yer aldığı Baskın beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu ediyor. Film Türkiye’de 1 Ocak’ta vizyonda olacak.

Sevgili dostum Can Evrenol’a başarılarının devamını diliyorum, yolun açık olsun Can! :)

Baskın’ın fragmanı: