Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Tim Burton’ın Batman Filmi Neden Harikaydı?

Tim Burton’ın Batman Filmi Neden Harikaydı?

batmobil

1989 yılında gösterime giren, ülkemiz televizyonlarında da sıkça gösterilen Batman filmi; vizyona girdiği yıllarda oldukça beğenilmişti.

Hem Michael Keaton’ın sert yüz hatları ile oynadığı Batman hem de Jack Nicholson’ın Joker performansı herkesin hayranlığını kazanmıştı bile.

Aradan yıllar geçti, kimisi Tim Burton’ın Batman filmini gün geçtikçe daha çok sevdi, kimisi ise Christopher Nolan’ın Batman serisini tercih etti. Tim Burton’ın filmi üzerinden 25 yıl geçti ancak bu film hâlâ harika bir film olma özelliğini taşıyor.

1988 yılında Andrew Gillman’ın çektiği video, Tim Burton’ın filminin, 1966’da çekilen Batman televizyon şovunun devamı olmadığını distribütörlere göstermek için hazırlanmış. Bunu gösterirken de filmdeki eşyalar, Batmobil, sahneler ve Bob Kane’in çizimleri dahi kullanılmış.

Benim düşünceme göre Tim Burton’ın Gotham şehri tasarımı, Gotham’ın atmosferini en iyi yansıtan tasarım. Diğer filmlerde Gotham, tam bir Manhattan havası veriyor. Bunun dışında o filmdeki gibi bir Batmobil az gelir. Benim için halen en efsane Batmobil’dir kendisi.

Siz de izleyin ve 1989 yılında yayınlanmış olan Batman’in neden harika olduğunu görün.

İlginizi Çekebilir  10 Maddede The Nightmare Before Christmas Gerçekleri