Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Matrix Serisi Yeniden Çekiliyor

The Matrix Serisi Yeniden Çekiliyor

Bilimkurgu ve sinema efsanesi The Matrix yeniden çekilecek. Bilimkurgu sinemasında bir devrim olan ve hem görsel efektleri hem de derinliğiyle bizleri etkileyen The Matrix, en baştan çekilecek!

Warner Bros. yaptığı açıklamada, 1999 yılında yayınlanan efsaneyi yeniden beyaz perdeye taşıma aşamalarının başlarında olduğunu duyurdu. Filmin başrol oyuncusu olarak da Creed filminde Adonis Johnson, son Fantastic Four filminde ise Jonathan Storm’u canlandıran Michael B. Jordan‘ın düşünüldüğü belirtildi.

The Avengers, Ready Player One, X-Men: The Last Stand gibi filmlerin yazarı Zak Penn‘in şu anda filmin yeniden çekilmesi için senaryo üzerinde çalıştığı söylendi.

Orijinal The Matrix serisinin yapımcısı Joel Silver, Warner Bros.’un bu kararını destekler bir pozisyonda duruyor ancak Warner Bros., hem bütçe konusunda hem de orijinal serinin yönetmenleri olan Wachowski Kardeşler ile aralarının bozulması ihtimalinden endişeli. The Matrix serisinin hem hikayesini yazan hem de seriyi yöneten Wachowski Kardeşler, henüz proje hakkında bir açıklama yapmadı veya projeye dahil olmadı ancak Warner Bros. onların da onayını almak istiyor.

İlginizi Çekebilir  Marvel, 4. Evre Filmlerini Duyurdu

The Matrix’in yeniden uyarlaması ile ilgili şimdilik bilinenler bunlar. Warner Bros. son 20 yıla damgasını vurmuş böyle bir projeyi yeniden sinemaya uyarlamakla büyük bir risk alıyor. Zaten harika olan bir seriyi daha ne hale sokabilirler göreceğiz.