Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Robotech Filmi Geliyor

Robotech Filmi Geliyor

robotech-banner

Bundan bir süre önce Robotech‘in uzun metrajlı film olacağı ihtimaleri üzerine dedikodular vardı. Söylentilere göre Warner Bros., Robotech animesini film haline getirecekti.

Söylentiler doğru çıktı ancak filmi Warner Bros. değil Sony Pictures üstleniyor.

Yapımcılar Gianni Nunnari ve Mark Canton, Mama filminin yönetmeni Andy Muschietti ile Robotech filmini yönetmesi için konuşuyorlar.

Proje hâlâ Warner Bros.’ta ama filmi Sony Pictures çekecek. Amaç ise hızlı bir yapım süreci yaratmak. Bu birliktelik, çoklu firma yapımı olarak değişik bir şekilde karşımıza çıkacak.

robotech

300 ve G.I. Joe: The Rise of Cobra filmlerinin yazarı Michael Gordon, halen Robotech senaryosu üzerinde çalışıyor.

Filmle ilgili henüz çok fazla bilgi yok; hatta Andy Muschietti’nin bile yöneteceği sadece bir söylenti. Yine de bir nesli derinden etkilemiş bu animenin uzun metrajlı film haline dönüşecek olması mutlu edici.

Robotech’in ne olduğunu hatırlamayanlar veya bilmeyenler için kısaca özet geçelim;

Dünya, uzaylılar tarafından istila edilmiştir. O sırada insanlar, Güney Pasifik’te bir adaya düşmüş olan bir uzaylı gemisindeki teknolojiyi “Robotechnology” ismi altında bilimsel geliştirmeler amaçlı kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde insanlar, robota dönüşebilen bu araçlar geliştirmişlerdir. Robota dönüşebilen araçlarla uzaylı istilasına karşı sürdürülen savaş anlatılır. (Çizgilerin Gücü Adına)

Umarız Transformers filmlerinden farklı bir yapım görürüz.

İlginizi Çekebilir  Spawn Karakterini Jamie Foxx Canlandıracak