Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Oscar Isaac, Dune Filminin Dük Leto’su Oldu

Oscar Isaac, Dune Filminin Dük Leto’su Oldu

Son dönem Hollywood filmlerinin öne çıkan isimlerinden, yeni Star Wars serisi, Ex Machina, X-Men: Apocalypse gibi filmlerde de boy gösteren Oscar Isaac; Denis Villeneuve‘ün yönetmen koltuğunda oturacağı Dune filmine katıldı.

Oscar Isaac, Dune filminde Arrakis gezegeninin yeni yöneticisi ve Atreides Hanedanı’nın lideri Dük Leto Atreides‘i canlandıracak.

Frank Herbert’ın bilimkurgu eseri Dune’un uyarlamasını Blade Runner 2049 ve Arrival filmleriyle kendisini kanıtlayan Denis Villeneuve yapacak. Filmde ana karakterlerden Paul Atreides’i Timothée Chalamet, Leydi Jessica’yı Rebecca Ferguson, Rabban’ı Dave Bautista, Baron Harkonnen’i ise Stellan Skarsgård‘ın oynayacağı kesinleşti.

Dune filminin konusu şöyle;

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Dune Hakkında Son Bilgiler

Oscar Isaac; son Star Wars üçlemesinde Poe Dameron, Ex Machina filminde Nathan, X-Men: Apocalypse filminde ise Apocalypse karakteriyle karşımıza çıkmış ve çok iyi iş çıkarmıştı.

İlginizi Çekebilir  Marvel'ın Vampiri Morbius Beyaz Perdeye Geliyor!

Oscar Isaac, oldukça yetenekli bir oyuncu ve bize hayallerimizde canlandırdığımız Dük Leto’yu başarılı bir şekilde vereceğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?